• facebook
 • rss
 • Sukces naszych ministrantów

  Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

  dodane 20.05.2017 14:49

  Jędrzej Gliszczyński ze Szczecinka to najlepszy ministrant-biblista w kraju! Blisko tytułu mistrza był też Krystian Sławiński z Koszalina, a i diecezjalna drużyna nie ma się czego wstydzić.

  Bartosz Śliwa ze szczecineckiej parafii Miłosierdzia Bożego, Aleksander Koziołowski ze św. Wojciecha w Koszalinie oraz trójka ministrantów katedralnych: Antoni Lebiedowicz, Igor Kółakowski i Nikodem Małocha - to skład pięcioosobowego zespołu biblistów-ministrantów, reprezentującego diecezję w Paradyżu na XXIV Ogólnopolskim Konkursie Ministrantów i Lektorów. Po dzisiejszych zmaganiach chłopcy wracają do domu z wysokim, piątym miejscem.

  - Jestem dumny z całej ekipy, bo to nie byle co znaleźć się w środku stawki. Tym bardziej, że tradycyjnie już reprezentacja diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej należy do najmłodszych i z powodzeniem rywalizuje z licealistami czy studentami - chwali przekazując gorącą jeszcze informację z Paradyża ks. Mariusz Ambroziewicz. Opiekun katedralnych ministrantów, z których aż czterech wywalczyło sobie możliwość reprezentowania diecezji na konkursie, uważa, że recepta na sukces jest prosta.

  - Siedzieć razem z nimi nad Pismem Świętym i czytać. To są efekty długich godzin poświęconych wspólnej pracy przez cały rok, nie tylko z okazji konkursu. Nie da się wymagać czy zmusić chłopaków do czegokolwiek, jeśli nie zbuduje się relacji - mówi ks. Ambroziewicz.

  W zmaganiach indywidualnych w tym roku po raz pierwszy organizatorzy zdecydowali się podzielić zawodników na kategorie wiekowe: ministrantów z podstawówki i gimnazjum oraz licealistów i starszych. To zwiększyło szanse naszych młodych reprezentantów.

  - Dwa lata temu walczyłem m.in. z 36-latkiem i wywalczyłem 7. miejsce. Teraz poszło mi znacznie lepiej. Chyba się organizatorzy nie postarali, bo pytania były naprawdę bardzo łatwe. Było prościej niż na etapie diecezjalnym! - śmieje się Jędrek Gliszczyński, nowy mistrz kraju w kategorii ministrantów młodszych. Czwartoklasista nie ukrywa, że pisma Janowe, które były przedmiotem tegorocznej rywalizacji wymagały sporo pracy, ale warto było.

  O tytuł najlepszego znawcy Pisma Świętego z kolegami z całej Polski w kategorii starszej walczył Krystian Sławiński. Ministrant z katedry wywalczył dla siebie zaszczytne trzecie miejsce.

  Diecezjalnej reprezentacji i ich opiekunom gratulujemy!

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół