• facebook
 • rss
 • Pielgrzymi obiecują

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 10.06.2017 17:40

  Wolontariusze Caritas zawierzali charytatywne sprawy diecezji Matce Bożej w Fatimie.

  Jak co roku, wolontariusze parafialnych zespołów Caritas wyruszyli na pielgrzymi szlak. Tym razem ich celem była Fatima i inne maryjne sanktuaria Europy. 9 czerwca wrócili do domów po dwutygodniowej wędrówce duchowej.

  - Tradycję pielgrzymowania rozpoczęliśmy 2 lata temu, w roku jubileuszu Caritas diecezjalnej. Odkryliśmy, że to dobry sposób na to, by poznawać się w szerszym gronie wolontariuszy niż tylko zespół działający przy parafii - powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji. - Wspólny pielgrzymkowy czas jednoczy nas na modlitwie, formuje poprzez konferencje i daje radość bycia we wspólnocie, której rzeczywiście doświadczamy.

  - Z racji 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie ruszyliśmy szlakiem sanktuariów maryjnych. Głównym celem była, oczywiście, Fatima, w której spędziliśmy 4 dni. Uczestniczyliśmy tam w modlitwach, procesjach i zwierzyliśmy Niepokalanemu Sercu Maryi Caritas diecezji, zespoły parafialne, naszych podopiecznych i dzieła, które podejmujemy.

  Nabraliśmy duchowych sił, by - jak zachęca nas papież Franciszek - szukać ludzi potrzebujących na peryferiach Kościoła.

  54 pielgrzymów zawitało także do kaplicy Cudownego Medalika w Paryżu, Lourdes, Santiago de Compostela oraz do opactwa Matki Bożej na wzgórzu Montserrat. Tam, u stóp Czarnej Madonny, wspólnie złożyli ślub Matce Bożej.

  - Odkryliśmy, że jest w nas pragnienie, by jako wspólnota podarować Jej obietnicę wierności. Z wdzięczności, że mogliśmy złożyć u Jej stóp nasze intencje, obiecaliśmy Jej roczną modlitwę różańcową - powiedział ks. Roda.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół