• facebook
 • rss
 • Festyn po sąsiedzku

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 11.06.2017 17:02

  Po raz drugi mieszkanki koszalińskiego Centrum Kryzysowego zaprosiły sąsiadów do swojej placówki. 11 czerwca odbywa się na podwórzu Domu "Nadzieja" II Festyn Rodzinny.

  To kolejna - obok akcji, konferencji i warsztatów, a także współpracy ze studentami Politechniki Koszalińskiej - forma propagowania wiedzy o Centrum Kryzysowym dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi im. Św. Jana Pawła II w Koszalinie.

  - Otworzyliśmy bramę i chcemy, by był to dzień spotkania z mieszkańcami miasta. Wzięliśmy pod uwagę potrzeby mieszkańców naszego osiedla, rodzin z dziećmi, dlatego nasz program skierowany jest szczególnie do najmłodszych - powiedziała Sylwia Noga z CK.

  O tym, że należące do Caritas Centrum Kryzysowe ma przyjaciół, na których może liczyć, okazało się podczas przygotowań do imprezy - wielu darczyńców przynosiło fanty lub przekazywało fundusze na ten cel.

  W przygotowania włączyły się także same mieszkanki - upiekły ciasta i przyrządziły szaszłyki. Natomiast studenci zorganizowali zabawy dla dzieci. W ciągu kilku godzin harców na słonecznym podwórzu można włączyć się w zabawy integracyjne, zajęcia plastyczne, pokaz ratownictwa medycznego oraz taniec zumby. Można zjeść słodki podwieczorek lub dania z grilla. Odbywa się też loteria fantowa, w której główną nagrodą jest smartwatch.

  Obecnie w placówce mieszka 7 kobiet i 6 dzieci. Nie zapominają o nich darczyńcy, którzy nie tylko przy okazji festynu, ale także co miesiąc wspierają placówkę. - Zawsze ktoś o nas pamięta, jeden przyniesie cukierki, inny kwiaty lub perfumy, albo zwyczajnie przyjdzie do nas i porozmawia - mówi S. Noga.

  Można do nich dołączyć, przekazując pieniądze na konto CK lub zaopatrując ośrodek w dary rzeczowe, najlepiej środki czystości i pielęgnacyjne dla dzieci i kobiet.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół