• facebook
 • rss
 • Duchowa rozgrzewka przed plażowym meczem

  Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

  dodane 17.07.2017 16:25

  Zanim wyjdą na plaże i deptaki nadmorskich miejscowości, najpierw rozgrzeją serca podczas rekolekcji. W Domu Miłosierdzia rozpoczęły się duchowe przygotowania do Ewangelizacji Nadmorskiej.

  W tym roku w głoszeniu Dobrej Nowiny nad Bałtykiem udział weźmie około 60 osób. Zjechały się do Koszalina z całej Polski. W większości to bardzo młodzi ludzie i po raz pierwszy biorą udział w Ewangelizacji Nadmorskiej. Zanim ruszą na plaże, najpierw muszą się poznać i... rozmodlić.

  - Najważniejsze to stworzyć jedność: po ludzku i po Bożemu. Dlatego musimy się poznać i porządnie wymodlić razem. Druga sprawa to konferencje, które będą rozpalać wiarę. Jak przed walką, jak przed ważnym meczem: musimy zapalić wiarę w sobie, żeby zapalać innych - mówi ks. Radosław Siwiński, szef Domu Miłosierdzia i Ewangelizacji Nadmorskiej.

  Rekolekcje w Koszalinie potrwają do czwartku. Od piątku wędrownych ewangelizatorów będzie można spotkać w nadmorskich miejscowościach.

  Każdego dnia schemat działania jest podobny. Przez cały dzień uczestnicy akcji chodzą po plażach i deptakach, rozmawiając z ludźmi, głosząc świadectwa i odgrywając scenki ewangelizacyjne. Zapraszają do wspólnej modlitwy i na wieczorne spotkanie w miejscowym kościele. Choć zazwyczaj spotykają się z życzliwym zainteresowaniem, ewangelizatorzy przyznają, że głoszenie Jezusa na plaży jest nietuzinkowym doświadczeniem.

  - Plaża kojarzy się z opalaniem, nie głoszeniem. Ale wierzę, że to dzieło Boże, więc On się o wszystko zatroszczy. To też doświadczenie tego, że Bóg naprawdę się mną opiekuje, że w pełni mogę Mu zaufać. Jest we mnie ciekawość i chęć doświadczenia Bożej przygody - mówi Karolina, która pierwszy raz weźmie udział w Ewangelizacji Nadmorskiej.

  Przygoda będzie tym większa, że ewangelizatorzy wyruszają głosić, całkowicie zawierzając się opatrzności Bożej: będą szli przez miejscowości i plaże naszej diecezji bez jedzenia, zapewnionych noclegów oraz pieniędzy, stąd akcję tę nazywa się również „ewangelizacją na żebraka”.

  W tym roku ewangelizatorzy będą przemierzać wybrzeże dwoma grupami.

  Tu będzie ich można spotkać:

  GRUPA I

  21-22.07 - Ustka

  23-24.07 - Jarosławiec

  25-26.07 - Darłówko

  27.07 - Dąbki

  28.07 - Unieście

  29-30.07 - Mielno

  GRUPA II

  21-22.07 - Dźwirzyno

  23.07 - Grzybowo

  24-25.07 - Ustronie Morskie

  26.07 - Gąski

  27-28.07 - Sarbinowo

  29-30.07 - Mielno

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół