• facebook
 • rss
 • Życie od nowa

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 05.09.2017 21:07

  O zmaganiu i zwycięstwie z ograniczeniami niepełnosprawności opowie na różne sposoby otwarty 5 września w Koszalinie XIV Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja.

  Hasło tegorocznego festiwalu - „Życie można zacząć wiele razy" - zwraca uwagę na wartość osobistego mierzenia się z niepełnosprawnością.

  Festiwalowi goście już zaczęli dzielić się swoimi historiami i tym, w jaki sposób pokonali ograniczenia wynikające z ich dysfunkcji. I będą to robić przez kolejne dni aż do soboty, docierając do różnych środowisk: szkół, ośrodków kultury i sportu, zakładów karnych.

  "Integracja Ty i Ja" to przede wszystkim festiwal filmowy. W tym roku będzie to 27 godzin projekcji obrazów, które zawalczą o festiwalowe nagrody - Motyle 2017. W kinie Alternatywa widzowie będą mogli obejrzeć filmy fabularne, dokumentalne i amatorskie z całego świata.

  Tegoroczny festiwal otworzył wernisaż wystawy Fotokonfrontacje, prezentujący w auli KBP sylwetki niepełnosprawnych żołnierzy, weteranów wojennych. Ten sam temat, w bardziej emocjonalnej formie zaprezentowanej na prowizorycznej scenie placu Polonii, przedstawili w etiudzie "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" aktorzy Teatru Recepta i Teatru Dźóra.

  Drugą wystawą, która - podobnie jak pierwsza - będzie dostępna dla oglądających przez wszystkie dni festiwalu, czyli do soboty, są prace Wiesława Zięby, prezentujące twórców polskiego filmu.

  Pierwszy dzień festiwalu uświetnił koncert Tymona Tymańskiego.

  "Integracja" to także spotkania z gośćmi specjalnymi, happeningi, koncerty, konferencja naukowa.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

  Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja to wydarzenie kulturalne, podejmujące temat niepełnosprawności, osób, które ona dotyka oraz wciąż stawianych wobec nich barier w przestrzeni społecznej. Przez 14 lat istnienia festiwal zebrał wiernych widzów i bohaterów, a także uznanie na arenie krajowej i międzynarodowej, goszcząc m.in. w Parlamencie Europejskim, Londynie, we Włoszech.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół