• facebook
 • rss
 • Skarby w kadrach

  Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

  dodane 19.09.2017 08:45

  W Białogardzie odbył się wernisaż wystawy pt. „Zabytkowe kościółki Pomorza Środkowego”. Na fotograficzny spacer po mało znanych świątyniach zabrał widzów Grzegorz Podbiał.

  Grzegorz Podbiał jest przewodnikiem PTTK i instruktorem fotografii krajoznawczej, a także wiceprezesem Zachodniopomorskiego Okręgu Związku Polskich Fotografików i Kołobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego. Tematami jego zdjęć są zarówno zabytki architektury, krajobraz, jak również przyroda Pomorza Środkowego i Zachodniego.

  - Trochę się na tym znam. Jestem budowlańcem, od pół wieku przewodnikiem, zobaczyłem nie jedną dziurę i wiem, jakie mamy skarby. Trzeba je popularyzować - mówi o swojej fotograficznej pasji.

  W swoim dorobku fotograficznym ma 11 wystaw indywidualnych i uczestnictwo w ponad 30 wystawach zbiorowych. Tym razem na zaproszenie parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej w Białogardzie oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, zaprezentował fotografie opowiadające o mało znanych, ukrytych w niewielkich miejscowościach kościołach Pomorza Środkowego.

  - Wiele z nich czeka na dofinansowanie, niektórym niestety nie zdążono pomóc. Ale najczęściej są świadectwem troski zarówno kurii, jak i mieszkańców. Pięknieją nam te kościoły i ich obejścia. Mamy się czym chwalić - podkreśla Grzegorz Podbiał.

  Jak dodaje  nasza redakcja ma swój mały udział w powstawaniu jego fotografii. - Gość Koszalińsko-Kołobrzeski bardzo często publikuje ciekawe informacje na temat zabytkowych budowli naszego regionu i stąd też czerpię inspirację - zapewnia fotografik.

  Wernisaż wystawy to preludium do mających się oficjalnie rozpocząć 2 października Białogardzkich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Zdjęcia Grzegorza Podbiała można oglądać w białogardzkim CKiSE do 29 września.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół