• facebook
 • rss
 • Być dobrym jak chleb

  Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

  dodane 03.10.2017 10:41

  Jerzy Zelnik opowiadający o św. bracie Albercie otworzył cykl wydarzeń, które będą odbywać się w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białogardzie.

  W spektaklu słowno-muzycznym aktorowi towarzyszyli: Sylwia Strugińska (sopran), Robert Grudzień (organy) i Tomasz Chrześcijanek (trąbka). Artyści wystąpili w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białogardzie.

  Tytuł spektaklu „Być dobrym jak chleb” to zarazem hasło białogardzkich DKCh, na które parafialne oddziały Akcji Katolickiej zapraszają mieszkańców miasta już od piętnastu lat.

  Występ poprzedziła Msza św., której przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk.

  Biskup przypominał, że kultura to nie tylko wytwory działalności człowieka, ale także wyraz osobistej postawy wypływającej z wnętrza człowieka. Podkreślał również, że w sferze kultury ważną rolę odgrywa rozwój duchowy i moralny, zakotwiczenie w Bogu.

  - Zapraszając kogoś do własnego wnętrza trzeba mieć pewność, że nie zapraszamy go do w pustkę. Nasze życie duchowe i religijne musi być „umeblowane”, wypełnione pięknem pochodzącym od Boga. Wiara nieustannie odnawia i oczyszcza kulturę człowieka, bo jest zakotwiczona w prawdzie, dobru i pięknie. Z tego czerpiemy - mówił bp Włodarczyk.

  - Dzięki ewangelicznemu świadectwu i zaangażowaniu chrześcijan wiara staje się prawdziwą kulturą, a pomiędzy wartościami kultury i wartościami wiary powstaje ścisły i konieczny związek - zaznaczał.

  Białogardzkie DKCh trwać będą niemal przez cały październik. Szczegółowy program TUTAJ.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół