• facebook
 • rss
 • 3,5 tys. osób na łączach

  ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 04.10.2017 23:15

  To, w pewnym sensie, największe nabożeństwo różańcowe w diecezji. W środę 4 października o godz. 21 odbyła się pierwsza w tym roku różańcowa transmisja z kaplicy domu biskupiego w Koszalinie.

  Pierwszemu spotkaniu przewodniczył bp Krzysztof Zadarko. Transmisja dostępna była na stronie telewizji "Dobre Media", na Facebooku i na kanale YouTube. Według danych serwerowych uczestniczyło w niej prawie 3,5 tys. osób.

  Rozpoczynając modlitwę, biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej prosił uczestników transmisji, aby, oprócz swoich intencji, pamiętali także o uchodźcach, a także o tych wszystkich, którzy w trudnych warunkach próbują przedostać się do Europy, narażając, a często tracąc życie.

  Nawiązując do wrześniowego czuwania młodych, podczas którego uczestnikom rozdano kilka tysięcy różańców do noszenia na nadgarstku, biskup powiedział: - To nie jest gadżet. Kiedy bierzemy go do ręki i próbujemy odmawiać, okazuje się czymś niezwykłym. Wielu zaświadcza o tym, że wraz z tą modlitwą, w ich życiu zaczęło się wiele zmieniać.

  Do wspólnej modlitwy w każdą środę października zaprosił diecezjan, głównie młodzież, bp Edward Dajczak. Pomysł zrodził się kilka lat temu podczas Diecezjalnego Spotkania Młodych w Skrzatuszu. Chodziło o przedłużenie modlitewnej wspólnoty i zachętę do odmawiania Różańca. W modlitwę włączają się nie tylko przedstawiciele młodego pokolenia, ale wierni z różnych stron diecezji, Polski, a także z innych krajów.

  Kolejna transmisja odbędzie się 11 października.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół