• facebook
 • rss
 • Formacja wolontariuszy

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 05.10.2017 13:04

  Członkowie i sympatycy Parafialnych Zespołów Caritas będą się uczyć, jak pomagać sąsiadom.

  W październiku ruszą spotkania formacyjne dla wolontariuszy Caritas. Odbędą się 4 miastach: w Koszalinie, Szczecinku, Słupsku i Pile.

  - Chcemy uczestnikom warsztatów przybliżyć nasze akcje i pokazać, dlaczego warto je podjąć - zapowiada ks. Tomasz Roda, dyrektor CDKK.

  Tematem, który na nowo wybrzmi w tym roku będzie tworzenie wspólnoty Caritas. - Nie jesteśmy fundacją ani stowarzyszeniem, chcemy coraz lepiej rozumieć, że sposobem, w jaki powinniśmy działać, jest chrześcijańskie miłosierdzie, które podejmujemy jako wspólnota Kościoła - tłumaczy ks. Roda..

  Wśród tematów pojawią się także nowe - dotyczące usług sąsiedzkich, z którymi wolontariusze mogą dotrzeć do osób niesamodzielnych, pozbawionych opieki najbliższych, choćby takiej jak towarzyszenie w dojściu do kościoła czy przychodni. - Będziemy uczyć się tego podstawowego wymiaru miłosierdzia: zainteresowania się drugim człowiekiem, dostrzeżenia jego potrzeb, które być może potrafimy zaspokoić. Najważniejszy jest dla nas drugi człowiek, to się liczy - podsumował ks. Roda. - Caritas to wspólnota, która żyje życiem innych, aby im pomóc.

  Dyrektor zaprasza na spotkania formacyjne nie tylko wolontariuszy, ale też sympatyków Caritas lub ludzi, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z wolontariatem. Spotkania rozpoczną się Eucharystią, konferencją i krótką adoracją. Potem odbędzie się część szkoleniowa.

  Plan spotkań formacyjnych:

  14 października g. 10 - spotkanie w parafii pw. Jana Bosko w Pile. Udział biorą dekanaty: Piła, Jastrowie, Trzcianka Wałcz, Mirosławiec.
  21 października g. 10.30 - spotkanie w parafii pw. św. Maksymiliana w Słupsku. Udział biorą dekanaty: Sławno, Słupsk Wschód, Słupsk Zachód, Ustka
  28 października g. 10.30 spotkanie w siedzibie Caritas DKK w Koszalinie. Udział biorą dekanaty: Koszalin, Białogard, Bobolice, Darłowo, Gościno, Kołobrzeg, Mielno, Polanów.
  4 listopada g. 10.30 - spotkanie w parafii pw. Ducha Św. w Szczecinku. Udział biorą dekanaty: Szczecinek, Barwice, Drawsko, Miastko, Połczyn, Świdwin.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół