• facebook
 • rss
 • Jak nieść pomoc ofiarom wojen

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 12.10.2017 14:45

  28-29 listopada opiekunowie SKC i nauczyciele dowiedzą się, jak pomagać ludziom z terenów poszkodowanych przez wojny.

  Ponad 120 Szkolnych Kół Caritas w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej obejmuje swym zasięgiem nie tylko jej rozległe tereny docierając do dużych i małych środowisk, ale też formuje młodzież do działań charytatywnych.

  W najbliższym czasie opiekunowie tych zespołów oraz zainteresowani tematem nauczyciele będą mogli poznać sposoby niesienia pomocy mieszkańcom terenów dotkniętych zniszczeniami wojennymi.

  Warsztaty edukacyjno-charytatywne na ten temat poprowadzi ks. Marcin Schmidt współpracujący z Caritas Polska kapłan diecezji rzymskiej. Ks. Schmidt posiada doświadczenie niesienia pomocy w Syrii i Libanie.

  - Nie możemy zapominać, że poza granicami naszego kraju są ludzie, zwłaszcza dzieci, którym trzeba pomagać, dawać szanse, towarzyszyć - wyjaśnia ks. Tomasz Roda, dyrektor CDKK. - Chcemy ich wspierać w codziennym życiu, w zabawie, edukacji. Możemy tego dokonać czy to odnawiając klasę, czy wysyłając przybory szkolne, czy pomagając w dostępie do lekarstw i medykamentów. Przy czym, podkreślam, chcemy to robić tam, w miejscu ich życia.

  Wśród planów akcji Caritas w ojczyźnie osób poszkodowanych przez wojnę jest wspieranie pracy m.in. mobilnych klinik Caritas.

  Spotkanie odbędzie się 28-29 listopada w ośrodku wypoczynkowo-rekolekcyjnym Caritas w Ostrowcu k/Wałcza.

  Więcej informacji udziela sekretariat Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej pod nr tel.: 94/342 36 90.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół