• facebook
 • rss
 • Kawiarenka Dialogowa Małżonków

  Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

  dodane 13.10.2017 18:55

  To propozycja dla małżeństw, które mają ochotę porozmawiać przy kawie… ze sobą. Kiedy w zabieganej codzienności brakuje czasu (lub ochoty) na dialog, warto wybrać się do tej kawiarenki.

  Kawiarenka Dialogowa Małżonków ma być przestrzenią do rozmowy na tematy niekiedy zaniedbywane, może nigdy nie poruszane, a na pewno ważne dla budowania relacji między małżonkami.

  - Chcemy wyjść naprzeciw problemom i sprawom, z którymi małżonkowie czasami się borykają, a nie potrafią o nich rozmawiać lub zwyczajnie rozmowy o dzieciach, pracy czy rachunkach do zapłacenia zabiera im cały czas. Tymczasem dialog małżeński jest niezmiernie ważny i trudno bez niego budować relację - wyjaśnia s. Krzysztofa Fulneczek, odpowiadająca w diecezji za Szensztackie Dzieło Rodzin.

  Dialog jest ważny, ale nie zawsze wiadomo, jak go zacząć. Dlatego organizatorzy spotkania będą w tym pomagać: kilkunastominutowym wprowadzeniem do tematu przez prelegenta i podpowiedzią-inspiracją w oryginalnej formie „Menu Dialogu”. Są to pytania, z których każda para będzie mogła skorzystać przy prowadzeniu rozmowy.

  Pomysł na Kawiarenkę wyszedł od małżonków, którzy formują się w Ruchu Szensztackim, ale zaproszenie na spotkania nie ogranicza się do osób zrzeszonych w jakiejkolwiek grupie czy wspólnocie.

  - To ma być randka, na którą warto się wybrać raz czy drugi, ale nie ma konieczności stałego pojawiania się na spotkaniach - dodaje s. Krzysztofa.  

  Ważne tematy potrzebują też odpowiedniej oprawy. Kawiarenka Dialogowa Małżonków otwiera swoje podwoje w koszalińskiej Kawiarni Kawa z Duszą (ul. Dzieci Wrzesińskich 9/2), gdzie przy aromatycznej kawie, dobrej muzyce i w nastrojowej atmosferze łatwo będzie wejść w przestrzeń dialogu.

  Pierwsze spotkanie zaplanowano w niedzielę 22 października na godz. 16. Tematem przewodnim będzie zagadnienie ojcostwa.

  Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy proszą o wcześniejsze potwierdzenie udziału w spotkaniu pod numerem telefonu: 667 232 295. Więcej informacji:

  www.dommilosierdzia.pl/dziela/kawa-z-dusza i www.sanktuarium-koszalin.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół