• facebook
 • rss
 • Spotkania z bratem Boga

  ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 04.11.2017 13:59

  Tak św. Brata Alberta (Adama Chmielowskiego) nazwał w swojej sztuce Karol Wojtyła. Relikwie świętego, jego wizerunek i kopia obrazu jego autorstwa "Ecce homo" odwiedziły Słupsk, Sławno oraz Koszalin.

  Ogólnopolska peregrynacja odbywa się pod patronatem Rycerzy Kolumba z okazji trwającego Roku Brata Alberta. Relikwie i dwa obrazy odwiedzają te parafie w Polsce, w których działa wspólnota braci.

  W Słupsku wierni mogli uczcić św. Brata Alberta w czterech parafiach: Najświętszego Serca Jezusowego, Królowej Różańca Świętego, św. Faustyny, św. Jana Kantego oraz w schronisku dla bezdomnych (21-26 października). W Sławnie - w parafii pw. Wniebowzięcia NMP (27-28 października), w Koszalinie - w parafii pw. św. Wojciecha (28 października - 4 listopada). Z Koszalina relikwie i obrazy zostały przewiezione do Szczecina.

  - Relikwie wystawione były w kościele przez cały czas. Każdy mógł przyjść i pomodlić się przy nich. W piątek 3 listopada odbyła się Msza św., po której wierni mogli oddać cześć relikwiom, a my, przypominając słowa Brata Alberta, który mówił, że mamy być dobrzy jak chleb, rozdawaliśmy uczestnikom symboliczne chlebki - mówi Bartosz Ilecki, przedstawiciel Rycerzy Kolumba w Koszalinie.

  Owocem peregrynacji będzie grudniowa zbiórka pieniędzy na rzecz sióstr albertynek w Białogardzie. Siostry w różny sposób posługują ubogim.

  Relikwie św Brata Alberta w Koszalinie
  Wierni w parafii pw. św. Wojciecha oddają cześć relikwiom św. Brata Alberta.
  Gość Koszalińsko-Kołobrzeski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół