• facebook
 • rss
 • Tańczą i pomagają

  Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

  dodane 04.11.2017 14:21

  Najlepsi polscy tancerze, roztańczone dzieci i wielka zbiórka na rzecz hospicjum dziecięcego. Sianowski turniej łączy pasję tańca z pasją pomagania.

  Charytatywny Turniej Tańca Towarzyskiego Pasja Cup zrodził się właśnie z pasji.

  - Moja córka jest tancerką i stąd też moje zamiłowanie do tańca. Pomyśleliśmy, że można to przekuć na coś, co przyniesie też korzyść bardzo chorym dzieciom: zdrowe dzieciaki, które mają szerokie możliwości aktywnego działania, mogą zrobić coś dla dzieci, które ogranicza choroba - opowiada Beata Staszak z koszalińskiej filii Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

  Pomysł spodobał się właścicielom koszalińskiego Studia Tańca „Pasja”.

  - Od 11 lat organizujemy cyklicznie turnieje tańca w Koszalinie, Sławnie i Polanowie. Kochamy tańczyć, sprawia nam to wielką przyjemność, więc postanowiliśmy połączyć to z pomaganiem. Jesteśmy jedynym klubem w Polsce, który organizuje charytatywny turniej tańca, bo to impreza wysokobudżetowa, niełatwa w przeprowadzeniu. Nam udaje się to z powodzeniem w małym Sianowie. I bardzo się cieszę, że po raz czwarty możemy zaprosić do podziwiania tancerzy i wspierania hospicjum - mówi Wioleta Wojciechowicz, współorganizatorka przedsięwzięcia.

  - Nie udałoby się, gdyby nie pomoc wielu przyjaciół: od burmistrza Sianowa, pana Macieja Berlickiego, przez sponsorów, po rewelacyjnych tancerzy i widzów. To dla hospicjum, a przede wszystkim naszych podopiecznych i ich rodziców bardzo ważne, że jest tak wiele osób, które chcą ich wspierać w najtrudniejszych momentach - dodaje Beata Staszak.

  Na specjalnie stworzonym na potrzeby turnieju parkiecie w Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie podziwiać można ponad 100 par z całego kraju, których oceniają  najlepsi polscy sędziowie. W przedpołudniowym bloku prezentowali się najmłodsi tancerze, natomiast podczas wieczornej gali zatańczą topowe pary Polski w kategorii poniżej 21  roku życia oraz w kategorii 16-18, które będą walczyły o punkty do klasyfikacji Mistrzostw Polski.

  Dochód z biletów oraz ciast, ciepłych napojów i innych potraw dostępnych na miejscu trafi do koszalińskiego hospicjum dla dzieci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół