• facebook
 • rss
 • Karpiel-Bułecka wyśpiewał świetlicę

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 04.11.2017 23:35

  Koncert zespołu Zakopower to sposób na zebranie pieniędzy dla podopiecznych koszalińskiej Fundacji "Zdążyć z Miłością". Melomani dopisali, toteż niebawem powstanie świetlica dla samotnych matek z dziećmi.

  Tym razem folkowo-rockowa kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki wystąpiła w składzie poszerzonym o jazzowo-klasyczny smyczkowy Atom String Quartet. Na scenie Filharmonii Koszalińskiej wystąpili przed kompletem publiczności, która przybyła tu nie tylko ze względów muzycznych, ale także, by wesprzeć Fundację "Zdążyć z Miłością", która na terenie Koszalina podejmuje różne działania charytatywne.

  Obecnie pod opieką fundacji jest 5 samotnych matek i 8 dzieci, które przebywają w mieszkaniu chronionym w Koszalinie. Koncert jako wydarzenie charytatywne ma umożliwić adaptację poddasza tego budynku na świetlicę. - Zależy nam, żeby nasze podopieczne miały przestrzeń, gdzie będą mogły przebywać z dziećmi, spędzać święta, organizować przyjęcia, spotykać się z terapeutami - wyjaśnia Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes fundacji.

  Fundacja działa dzięki gronu ok. 30 wolontariuszy. To osoby, które w swojej pracy charytatywnej, w myśl patronki fundacji św. Urszuli Ledóchowskiej, chcą zdążyć z miłością do wszystkich potrzebujących.

  Wśród gości wieczoru był bp Krzysztof Włodarczyk. - Gdybyśmy chcieli znaleźć odpowiedź na pytanie zawarte w Piśmie Świętym: "Niewiastę dzielną któż znajdzie?", to trzeba byłoby wskazać panie z Fundacji "Zdążyć z Miłością", ponieważ one w swojej działalności kierują się sercem i miłością - powiedział biskup na początku koncertu. Pogratulował paniom bezinteresowności, jaką się kierują, i podkreślił, że czynią dobro pokornie i spokojnie, w ciszy i bez kamer.

  Prezydent Koszalina Piotr Jedliński wyraził wdzięczność całemu zespołowi fundacji za to, że nie tylko niosą pomoc kobietom będącym w trudnej sytuacji życiowej, ale przede wszystkim uczą je podejmować codzienne zadania w taki sposób, by przewidywać konsekwencje swoich czynów i brać za to odpowiedzialność.

  Wieczór stał się okazją do podziękowań kilkunastu lokalnym przedsiębiorcom, którzy wspierają podopiecznych fundacji.

  Na zakończenie koncertu S. Karpiela-Bułeckę czekała niespodzianka. Stanisław Żabiński, prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Ikar" w Koszalinie, wręczył wokaliście - w uznaniu za zasługi na rzecz osób niepełnosprawnych - medal stowarzyszenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół