• facebook
 • rss
 • Festiwal kolęd i pastorałek

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 08.11.2017 14:03

  Po raz 24. o kultywowanie katolickich tradycji świątecznych zadba Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

  Eliminacje do festiwalu zgromadzą tysiące uczestników w 36. ośrodkach w Polsce, na Ukrainie i na Białorusi, które obędą się w dniach 2 -27 grudnia. Przesłuchania dla uczestników z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbędą się 15 grudnia w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu na ul. Solnej 1.

  Do udziału zaproszeni są wszyscy chcący podzielić się własną interpretacją najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat. Utwory można wykonywać solo i w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada. Udział w festiwalu jest bezpłatny.

  Zwycięzcy eliminacji regionalnych zostaną zaproszeni na przesłuchania finałowe do Będzina, które odbędą się w dniach 11-13 stycznia 2018 r. Festiwal zwieńczy 14 stycznia Koncert Galowy. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Internecie.

  Konkurs organizowany jest przez Fundację OFKiP, Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Będzinie oraz diecezję sosnowiecką.

  Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie jest ruchem amatorskim, który ma służyć przede wszystkim krzewieniu tradycji śpiewu najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. To one tworzą również historię polskiego narodu na przestrzeni wieków i lat.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół