• facebook
 • rss
 • Najważniejszy jest chleb, choć niełatwy

  Arkadiusz Wilman

  dodane 04.01.2018 21:53

  Katecheci z całej diecezji spotkali się w Wyższym Seminarium Duchownym. Do Koszalina przyjechało ponad 100 osób. Mszy św. rozpoczynającej spotkanie przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk.

  Spotkania dla katechetów odbywają się na początku roku. Mają wymiar świąteczny, ale również formacyjny. Ks. dr Radosław Mazur, dyrektor Wydziału Katechetycznego przyznaje, że to nie jest tylko tradycja.

  - Najważniejsze jest dzielenie się opłatkiem oraz wspólna Eucharystia. W całej misji ewangelizacyjnej czy duszpasterskiej ten chleb jest źródłem mocy - w pracy katechetów również. Myślę, że spotykamy się tutaj właśnie po to, aby odzyskać siły. Jest też czas na serdeczne życzenia oraz na podziękowanie za pracę - tłumaczy ks. Mazur.

  Bp Krzysztof Włodarczyk podkreślił, że dzisiejsza katecheza jest ściśle połączona z wymiarem ewangelizowania. By doprowadzać człowieka do osobistego aktu wiary, potrzeba cierpliwości, miłości, oraz własnej, bliskiej relacji z Bogiem.  

  - Nie bójcie się, nie lękajcie się. Życzę odwagi, byście byli wolni od lęku, który coraz bardziej pojawia się w świecie. Może on przybrać formę lekceważenia, deprecjonowania pracy katechetycznej. Realizujecie misję powierzoną przez Boga. To w Nim jest zwycięstwo i w Jego imię działacie. Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy umiłowanymi dziećmi Bożymi, kochanymi bezwarunkowo. Życzę doświadczania takiej miłości w codzienności i niesienia jej innym - mówił do zebranych bp Włodarczyk.

  Po wspólnej modlitwie oraz spotkaniu opłatkowym katecheci wysłuchali krótkiej konferencji w auli WSD wygłoszonej przez ks. dr. Remigiusza Szauera, diecezjalnego duszpasterza nauczycieli.

  Spotkanie dla południowej części diecezji zaplanowano na 5 stycznia w Skrzatuszu.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół