• facebook
 • rss
 • List do ciebie

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 05.01.2018 11:12

  Powstała aplikacja na telefon, która pomoże młodzieży pokonywać bariery w sferze wiary w Boga i budować wspólnotę międzyludzką. Aplikacja połączy młodzież z różnych krajów, która w wakacje spotka się w Koszalinie, by budować pokój na świecie.

  Aplikacja "Onword", jako pomoc duszpasterska dla księży i liderów współpracujących z młodzieżą, ma być impulsem do comiesięcznych rozważań słowa Bożego oraz dotyczących pokoju na świecie.

  Inicjatorzy chcą pomóc młodym w przygotowaniach duchowych do międzynarodowego obozu "Go4Peace", który w sierpniu br. odbędzie się w Koszalinie.

  Aplikacja zawiera krótkie motto na każdy miesiąc i list od wspólnoty młodych ludzi i księży z Kamen (archidiecezja Padeborn w Niemczech). Publikowana jest w 17 językach, także po polsku.

  Można ją pobrać za darmo w sklepie Play (Playstore).

  Młodzież z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zna projekt "Go4Peace", ponieważ w ubiegłym roku uczestniczyła w obozie międzynarodowym w albańskiej Szkodrze, gdzie pomagała m.in. przy odbudowie domu dla ubogiej rodziny chrześcijańskiej, remontowała szkołę i wykonywała prace społeczne. Jak informuje ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, organizatorzy z niemieckiej archidiecezji Paderborn zaproponowali, by kolejne spotkanie pod hasłem „Go4Peace” odbyło się w Koszalinie 10-20 sierpnia 2018 roku. W tym czasie młodzież całej Europy będzie się u nas uczyć się przeżywać swoją wiarę oraz wyrażać ją poprzez zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.

  Szczegółowe informacje o zapisach organizatorzy umieścili na stronie internetowej projektu www.pieces4peace.net/de/.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół