• facebook
 • rss
 • Odnowić dar dla papieża

  dodane 07.01.2018 21:47

  Maciej Miecznikowski zaśpiewał na rzecz Domu Samotnej Matki. Kolędy i pastorałki w jego wykonaniu zabrzmiały w koszalińskim kościele św. Józefa.

  Koszalinianie przybyli na koncert nie tylko, by usłyszeć lubianego z popularnych oratoriów i programów telewizyjnych Macieja Miecznikowskiego, ale także, by wesprzeć koszaliński DSM, wymagający gruntownego remontu.

  Niemal wszystkie ławki kościoła pw. św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie wypełniły się w wieczór 7 stycznia. Przybyli wysłuchali  nie tylko pięknych kolęd i pieśni świątecznych, czy tych z szerszego repertuaru artysty, ale też zabawnych anegdot.

  Celem muzycznego spotkania jest wsparcie domu, który od lat służy samotnym matkom. Diecezjalna Caritas planuje modernizację istniejących w nim pomieszczeń i dobudowę nowych. Ma to służyć poszerzeniu oferty placówki nie tylko o 6 dodatkowych miejsc dla matek z dziećmi, ale także o odpowiednią infrastrukturę.

  Caritas liczy na dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych. Jak podkreśla ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas DKK - dom jest darem Koszalina dla św. Jana Pawła II, honorowego obywatela miasta, przekazanym diecezji w przeddzień jego wizyty w Koszalinie w 1991 roku.

  – Poza tym dla nas nadrzędnym celem jest nowe życie, które kobiety noszą pod sercem. Chcemy zapewnić im nie tylko godne warunki życia, ale też zaplecze, które ułatwi im aktywizację społeczną i zawodową – wyjaśnia dyrektor.

  Opiekujące się domem siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej widzą, jak bardzo jest on miastu potrzebny oraz jak wielu koszalinian docenia jego rolę. – Papierkiem lakmusowym jest to, że ludzie nas nieustannie wspierają, pytają, czego potrzebujemy, przynoszą rzeczy, służą w wolontariacie – powiedziała s. Barbara Wilkowska, kierownik DSM.

  Dom może przyjąć 12 osób, obecnie przebywa w nim 5 matek i 8 dzieci. Jak tłumaczy s. Wilkowska, bywa, że w pokoju przygotowanym dla 3 matek mieszka jedna, ale posiadająca trójkę dzieci. Stąd konieczność takiej przebudowy placówki, by dla każdej rodziny przystosowany był 1 pokój z własną łazienką.

  W trakcie koncertów rozprowadzano cegiełki-audiobooki z bajkami wydane przez Duszpasterstwo Akademickie w Słupsku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół