Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Requiem Mozarta w Białogardzie - 10 marca

Z okazji obchodów 10-lecia działalności białogardzkie Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zaprasza na wykonanie Requiem W. A. Mozarta.

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, Filharmonia Koszalińska im. St. Moniuszki, Chór Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Białogardzka Spółdzielnia Mieszkaniowa i ProArte Paweł Mielcarek zapraszają na wielki koncert oratoryjno-kantatowy, który odbędzie się 10 marca 2018r. o godz. 19 w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie (przy Placu Wolności).

W programie:

W. A. Mozart - Requiem KV 626

Wystąpią:

Grażyna Flicińska-Panfil - sopran
Marta Panfil - alt
Paweł Łuczak - tenor
Przemysław Czekała - bas

Chór Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej
Przemysław Pałka - dyrygent

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Chór Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wystąpi w ramach 10. tournée pomorskiego. Chór istnieje od 1959 roku. Założony przez doktora Jerzego Fischbacha, lekarza i dyrygenta w jednej osobie. Profesor Przemysław Pałka jest dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru od 1982 roku. Chór tworzą studenci i absolwenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz innych wyższych uczelni miasta Poznania. Jest ważnym artystycznym elementem macierzystej uczelni, koncertując podczas licznych uroczystości akademickich. Bierze czynny udział w życiu kulturalnym miasta i kraju. Chór jest laureatem czołowych nagród i wyróżnień konkursów i festiwali chóralnych w Polsce i Europie. Podczas swojej działalności artystycznej nagrał 5 płyt, z czego ostatnia została nagrana w 2015 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy