GN 20/2018 Archiwum

Mistrzostwa księży i ministrantów w kolarstwie szosowym - 1 czerwca

Po raz pierwszy służba liturgiczna ołtarza oraz duchowni diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zmierzą się na trasie rowerowego wyścigu.

Pierwsze mistrzostwa w kolarstwie szosowym rozegrane zostaną 1 czerwca w Skrzatuszu. Na start zaproszeni są ministranci, lektorzy, szafarza (cała służba liturgiczna ołtarza) oraz klerycy, bracia zakonni, prezbiterzy oraz biskupi diecezji.

- Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy oprócz pełnienia służby przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, odnajdują radość życia gdy siadają na swoje rowery. Zaproponowane spotkanie i zawody mają pomóc połączyć nasze życie modlitwy i służby z radosnym uprawianiem sportu. 1 czerwca chcemy pokłonić się Matce Bożej w Skrzatuszu i u Jej stóp rozegrać zawody rowerowe. Na koniec chcemy poprzez uczestnictwo we Mszy św. dziękować Jezusowi za dar powołania do służby przy ołtarzu - zapraszają organizatorzy.

W dwóch najmłodszych kategoriach mogą startować także ci, którzy jeszcze nie są ministrantami, ale chcieliby odnaleźć w sobie powołanie do tej służby.

Szczegółowe informacje na stronie Koszalińskiego Katedralnego Klubu Sportowego

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma