Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • mak
    13.01.2018 21:33
    "1. Praca jest wartością przez to, że wykonuje ją człowiek. Dlatego każdej pracy należy się szacunek. " - A cóż to za antropocentryzm ks.Jaklewicz uprawia. Pracę wykonuje też koń i maszyna. Z kolei nie każde działanie człowieka jest wartością (na przykład grzech nigdy nie jest wartością). Więc sformułujmy ten punkt inaczej: Praca jest wartością, ponieważ jest realizacją nakazu Bożego, o czym mówi Księga Rodzaju (czyńcie sobie ziemię poddaną). Zauważmy, że nakaz ten był dany człowiekowi jeszcze przed upadkiem i wygnaniem z raju, więc raj to nie jest słodkie nieróbstwo. Po grzechu pierworodnym doszedl do tego znój, mozół (i bóle rodzenia;).
    doceń 2
  • gut
    13.01.2018 21:58
    Fajne! ^̮^ 🌲Milczenie jest ogrodem myśli./
    🍁Ali ibn abi Talib/
    doceń 1
  • YAC
    01.05.2019 09:46
    Święty Józef nie był robotnikiem tylko rzemieślnikiem, a więc mikro-przedsiębiorcą. Praca robotnika kończy się na wykonaniu tego co mu każe szef. Rzemieślnik nie ma szefa. Musi zadbać o poprawne relacje z klientami, pracownikami i dostawcami oraz zapewnić ciągłość finansową firmy. Święty Józef powinien zostać patronem szefów. Był przecież szefem Pana Boga.
    doceń 7
  • gość
    01.05.2019 15:20
    Modlitwa do św. Józefa Robotnika Papieża Pawła VI

    Święty Józefie, patronie Kościoła, ty, który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; ty, który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; ty, który promieniujesz dzisiaj, w dniu twego święta liturgicznego, przykładem twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem - spójrz na ogromną rodzinę, która została ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy