Nowy numer 25/2018 Archiwum

Ewangelizacja nadmorska - 15-29 lipca

Po raz dziesiąty ewangelizatorzy wyruszą na plaże i ulice nadmorskich miejscowości. Do głoszenia Boga w taki sposób przygotuje ich bp Edward Dajczak.

Od kilku lat w naszej diecezji odbywa się Ewangelizacja Nadmorska, która nazywana jest także „Ewangelizacją na Żebraka”. Nazwa ta ma związek z jej charakterem, ponieważ ewangelizatorzy wyruszają na plaże i ulice miast bez jedzenia, zapewnionych noclegów oraz pieniędzy.

- Taka prostota i całkowite zaufanie Bogu, pozwalają na Jego prowadzenie we wszystkich sferach życia ewangelizatora: począwszy od tych zwykłych, materialnych, ludzkich potrzeb, a na głębokim, duchowym doświadczeniu skończywszy. Dla wielu z nas takie przeżycie owocuje przez cały rok, a wydarzenia z tej akcji zapadają na lata w naszych sercach i pamięci - przekonują ewangelizatorzy. - Dlatego też chcemy zaprosić wszystkich chętnych, którzy ukończyli 17 rok życia, spotkali już Jezusa oraz żyją z Nim na co dzień (angażując się w różne wspólnoty).

Przed akcją od 15 do 19 lipca odbędą się rekolekcje w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Rekolekcje poprowadzi bp Edward Dajczak.

Koszt udziału w nich to 100 zł, jednak gdyby ktoś nie mógł zapłacić, jest proszony o kontakt indywidualny, ponieważ kwestia finansowa nie może być przeszkodą dla uczestnictwa w ewangelizacji.

Po rekolekcjach grupy ewangelizatorów wyruszą na plażę, tam akcja potrwa od 20 do 29.07.

Na rekolekcje należy przywieźć ze sobą wypełnioną kartę zgłoszenia i podpisaną przez prowadzącego duszpasterza. Szczegóły dotyczące akcji, jej przebiegu oraz opis przykładowego dnia na stronie www.miastopana.pl w zakładce „Ewangelizacja Nadmorska”.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: ewangelizacja777@gmail.com lub 721 969 813.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma