Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ewangelizacja Wioskowa - Gwda Wielka i Mielęcin

Po raz kolejny w wakacje ewangelizatorzy wyruszą z Misjami Świętymi do wiosek naszej diecezji. W lipcu pojawią się w Gwdzie Wielkiej, a w sierpniu w Mielęcinie.

Organizatorem Ewangelizacji Wioskowej jest koszaliński Dom Miłosierdzia Bożego. Osoby, które chciałyby wziąć udział w ewangelizacji, mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr 721 969 813 lub poprzez e-mail: ewangelizacja777@gmail.com Można także zapisać się w Domu Miłosierdzia Bożego na ul. Monte Cassino 7.

Ewangelizacja Wiosek to szczególny rodzaj Misji Świętych trwających od niedzieli do niedzieli. Jej celem jest pobudzenie wiary i impuls do ożywienia duszpasterstwa w parafii. Składają się na nią m.in. spotkania liturgiczne, modlitwy, składanie świadectw wiary, wizyty w domach gospodarzy, procesja eucharystyczna z błogosławieństwem domów, zabawy z dziećmi, spotkanie z młodzieżą, ognisko z całą wioską.

Duszpasterze czekają na osoby, które zechcą wesprzeć akcję i ruszyć wspólnie z grupą ewangelizatorów na jedną z wiosek. Przekonują, że ewangelizacja to nie tylko wysiłek na rzecz innych, ale że udział w niej wzmacnia także wiarę samego ewangelizatora.

Harmonogram Ewangelizacji Wioskowej:

8-15 lipca - Gwda Wielka

12-19 sierpnia - Mielęcin

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma