GN 2/2019 Archiwum

Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka - 1-3 lutego

"Miłość nigdy nie ustaje" - rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka potrwają od 1 do 3 lutego 2019 roku w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu.

Rekolekcje te adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko lub kilkoro dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, wypadku, choroby, samobójstwa czy morderstwa.

"Takie doświadczenie zupełnie zmienia życie rodziców i domaga się szczególnej delikatności i szacunku" - przekonują organizatorzy rekolekcji, zauważając jednocześnie, że rodzice ci często są pozostawieni sami sobie z tragedią. Często w tym cierpieniu tracą sens życia, wiarę i relacje, a pytanie "dlaczego?" dręczy ich codziennie.

Rekolekcje organizowane są dla nich po to, by mogli, wspólnie z innymi rodzicami po stracie, przeżyć żałobę, porozmawiać, podzielić się swoim bólem. To czas na modlitwę, rozmowy z psychologami i kapłanami.

Początek rekolekcji w piątek (1 lutego) o 17.00, a zakończenie w niedzielę o 14.00. W programie Msza św., konferencje, spotkania z psychologiem oraz kapłanem, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka. Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne. Mogą się na nie zgłaszać rodzice z całej Polski, będący na różnym etapie żałoby.

Rekolekcje organizowane są przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Duszpasterzem obecnym na rekolekcjach będzie o. Piotr Włodyga, benedyktyn, a w grupie rekolekcyjnej pojawią się także rodzice po stracie dziecka, psychologowie i księża.

Zapisy już ruszyły. Można się zgłaszać pod numerem telefonu: 696 918 401 lub mailowo na adres: rekolekcje.stratadziecka@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy