Nowy numer 12/2019 Archiwum

Ogień z Nieba znów na Pomorzu

27 kwietnia odbędzie się II Forum Młodych Ogień z Nieba. Na hali w Szczecinie Ewangelię będą głosić Marcin Zieliński, o. Pedro Marjano, Rafael Costa, ks. Rafał Sorkowicz.

Drugie Forum Młodych Ogień z Nieba odbędzie się na hali sportowej Szkół Salezjańskich przy ul. Ku słońcu w Szczecinie. Gośćmi specjalnymi wydarzenia, które podczas pierwszej edycji zgromadziło 1200 osób, będą m.in.: Marcin Zieliński - lider Wspólnoty Głos Pana ze Skierniewic, o. Pedro Marjano - Brazylijczyk odpowiedzialny za Wspólnotę Przymierze Miłosierdzia w Polsce, Rafael Costa - świecki misjonarz z tej samej wspólnoty, ks. Rafał Sorkowicz SChr - z Towarzystwa Chrystusowego.

W programie spotkania przewidziane są katechezy, świadectwa, modlitwa uwielbienia i adoracja. Oprawę muzyczną wydarzenia na hali zapewni zespół Steeped z Warszawy. Forum zakończy się koncertem zespołu Fishecletic.

II Forum Młodych Ogień z Nieba to według organizatorów szansa na odnalezienie zapału w wierze.

- Potrzebujemy doświadczenia obecności Boga, autentycznego, osobistego spotkania, by budować z Nim prawdziwą relację - powiedział pomysłodawca Forum Przemysław Szymański z Fundacji Life Surfers. - To doświadczenie może zmienić całe życie, nadać mu sens, sprawić, że odtąd będziemy patrzeć na wszystko inaczej. Ja tego doświadczyłem. Bóg zmienił moje życie i pragnę, by inni też mogli tego doświadczyć.

Nazwa Ogień z Nieba nawiązuje do podanych w Ewangelii wg św. Łukasza słów Pana Jezusa "Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął". - Pan Jezus pragnie, by nasze chrześcijaństwo nie było nijakie, mdłe. Pragnie, byśmy płonęli i zapalali innych. Dlatego w trakcie forum będziemy modlić się o Ducha Świętego, który nas rozpali, przemieni i pośle, by głosić Ewangelię innym - dodaje P. Szymański.

Organizatorami Forum są: szczecińska Fundacja Life Surfers, Wspólnota Emmanuel, Caritas, Wspólnota Przymierze Miłosierdzia, Odnowa w Duchu Świętym i inni.

Ta współpraca jest według Przemysława Szymańskiego znakiem, że Kościół w różnorodności powołań i charyzmatów jest piękny i może działać w jedności.

Udział księży, kleryków, sióstr zakonnych, małżeństw, a także ruchów i wspólnot, ma pokazać różnorodność powołań w Kościele.

Więcej informacji i rejestracja na www.forumognia.pl.

I Forum Młodych Ogień z Nieba odbyło się 7 kwietnia 2018 roku w hali SDS w Szczecinie. Gośćmi spotkania byli: Lech Dokowicz, Krzysztof Sowiński (Wspólnota Głos Pana), zespół niemaGotu, Poldek Twardowski i ekipa breakdance Mad Flavour. W I Forum uczestniczyło 1200 osób, 100 wolontariuszy, 2700 obejrzało transmisję.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL