Nowy numer 12/2019 Archiwum

Zaplanuj: rowerem na Jasną Górę

W plan urlopowy warto wpisać wyprawy, które łączą odnowę ciała z odnową duchową. Od 30 czerwca do 7 lipca na jubileuszowy szlak zaprasza Pielgrzymka Rowerowa.

Już po raz dziesiąty wyruszy na pielgrzymi szlak Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. W tym roku odbędzie się ona w dniach 30 czerwca - 7 lipca i nietypowo rozpocznie się nie w sobotę, jak dotąd, lecz w niedzielę i także w niedzielę się zakończy.

– W roku naszego rowerowego jubileuszu chcemy położyć akcent na uroczyste przeżywanie Eucharystii, dlatego będziemy pielgrzymować od niedzieli do niedzieli – powiedział inicjator i kierownik rowerowej ks. Tomasz Roda. – Ten czas rekolekcji w drodze chcemy potraktować jako dziękczynienie za poprzednie lata, za opiekę Bożą nad naszymi wyprawami, a także nad każdym z uczestników, a jest nas niemało, bo przez te lata przewinęło się przez pielgrzymkę rowerową ok. 800 osób.

Wyrazem wdzięczności jest także hasło, pod którym pielgrzymi ruszą w Polskę: "Chwała Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu".

– Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy jeszcze nie skorzystali z takiego sposobu przeżywania rekolekcji w drodze, by przyłączyli się do nas – przekonuje ks. Roda. – Żeby wziąć udział nie trzeba być wyczynowcem, wystarczy sprawny rower i niewielki trening przed pielgrzymką.

Rowerowa pielgrzymka tradycyjnie wyruszy z kilku miejsc – 30 czerwca z Koszalina i Słupska, a 1 lipca ze Szczecinka, by 2 lipca połączyć grupy pielgrzymów na rowerach w Skrzatuszu i już razem wyruszyć z diecezjalnego sanktuarium Maryi do Jej jasnogórskiego tronu. Pielgrzymi przejadą pięknymi polskimi drogami oraz wstąpią do miejsc uświęconych wiarą – Gniezna, Lednicy, Lichenia i Kalisza. Więcej informacji na stronie rowerowa.info.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL