Nowy Numer 25/2019 Archiwum

Zakończenie roku? A może początek przygody? Skauci zapraszają

W Starym Krakowie 23 czerwca odbędzie się uroczystość zakończenia roku skautowego. Na spotkanie podsumowujące rok zaproszeni są także ci, którzy chcą zapoznać się z pedagogiką skautingu.

Rozesłanie na obozy, czyli zakończenie roku skautowego to unikalne wydarzenie, na które skauci Europy zapraszają nie tylko swoich członków i ich rodziców, ale w ogóle sympatyków skautingu oraz tych, którzy chcą zapoznać się z pedagogiką Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego.

– To unikalna szansa, by móc uczestniczyć w wydarzeniu Skautów Europy. Jest to możliwe tylko dwa razy w roku, teraz i w marcu podczas Dnia Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego – przekonuje hufcowy FSE Grzegorz Jabłoński. – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 23 czerwca o godz. 15 w klasztorze ojców benedyktynów w Starym Krakowie. Rozpocznie je Eucharystia, po niej odbędzie się na uroczysty apel, a następnie ognisko.

Ruch skautingu katolickiego opierający się na pedagogice Baden-Powella to ruch wychowawczy dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, prowadzony przez kadrę wychowawczą, którą stanowią młodzi w wieku od 18 do 26 lat przy udziale dorosłych i rodziców, którzy pomagają młodym odkryć wielki świat młodzieńczej przygody.
Ruch czerpie inspiracje z tradycji przedwojennego harcerstwa polskiego, reprezentowanego przez takie postaci jak Stanisław Siedlaczek, ks. Kazimierz Lutosławski, Andrzej Małkowski.
Skauci Europy to ruch, w którym kultywuje się miłość do ojczyzny i do innych narodów, właściwą duchowi chrześcijaństwa.

To ruch istniejący w 20 krajach Europy, skupiający organizacje katolickie, protestanckie i prawosławne.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL