Nowy Numer 28/2019 Archiwum

Lato pięknych dźwięków. 53. Międzynarodowy Festiwal Organowy

Przez dwa letnie miesiące melomani będą mieli okazję słuchać najpiękniejszych utworów muzyki organowej, i nie tylko, w świetnych wykonaniach muzyków z całego świata.

Jest to jeden z największych i najstarszych festiwali organizowanych w kraju. W tym roku międzynarodową obsadę występów zapewnią wykonawcy z Czech, Kostaryki, Luksemburga, Rosji, Tajwanu, Ukrainy i Włoch. W finale zagra światowej sławy skrzypek Konstanty Andrzej Kulka.

Koncert inaugurujący tegoroczną edycję festiwalu odbędzie się 5 lipca (w piątek) o 19.15 w koszalińskiej katedrze. Wystąpią: Jerzy Kukla – organy, Joanna Petryka-Wawrowska – sopran, Marek Picz – bas-baryton, orkiestra Filharmonii Koszalińskiej pod dyrekcją Karola Borsuka oraz chór Politechniki Koszalińskiej „Canzona” pod kierownictwem Radosława Wilkiewicza.

Następne koncerty festiwalowe w koszalińskiej katedrze odbędą się także w piątki o 19.15. Zagrają kolejno:

12 lipca – Eugeniusz Wawrzyniak – organy i zespół muzyki średniowiecznej Remdih (Czechy),
19 lipca – Hsiao-yi Yu (Tajwan) – organy i zespół muzyki cerkiewnej Anima z St. Petersburga (Rosja),
26 lipca – duet organowy – Ludmiła Gołub i Valeria Anfinogenova (Rosja) oraz duet harfowy – Carlos Roberto Peña Montoya (Kostaryka) i Juliusz Wesołowski,
2 sierpnia – Wacław Golonka – organy i zespół wokalny Art’n’Voices,
9 sierpnia – Paul Kayser (Luksemburg) – organy i chór Sofia z Kijowa (Ukraina),
16 sierpnia – Mario Ciferri (Włochy) – organy i zespół wiolonczelistów FK,
23 sierpnia – Bogdan Narloch – organy i chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

W finale festiwalu 30 sierpnia – Conrad Zwicky (Szwajcaria) – organy, Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce, orkiestra FK pod dyrekcją Eugeniusza Kusa i chór Pomerania Cantat Dziecięcej Akademii Chóralnej w Koszalinie przygotowany przez Radosława Wilkiewicza.

Wakacyjne koncerty festiwalowe odbędą się także we wnętrzach kościołów w Darłowie, Białogardzie, Bobolicach, Dźwirzynie, Mielnie, Szczecinku i Sarbinowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL