Nowy Numer 28/2019 Archiwum

Muzyka w Katedrze

Pod taką nazwą w Kołobrzegu 4 lipca rozpoczyna się 19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Koncerty odbywać się będą przez całe wakacje.

Impreza od lat przyciąga nie tylko melomanów, ale także tych, którzy chcą odpocząć od turystycznego zgiełku nadmorskiego kurortu.

Festiwal nawiązuje do dawnych tradycji muzycznych Kołobrzegu, wywodzących się z końca XIX i początków XX wieku. Już wtedy miasto słynęło nie tylko jako kurort przyciągający turystów, ale było także centrum kultury muzycznej.

Powracając do dobrych wzorców, organizatorzy zapraszają na czwartkowe wieczory do bazyliki, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej w międzynarodowych wykonaniach.

Koncerty zainaugurują 4 lipca śpiewy cerkiewne w wykonaniu Męskiego Kameralnego Zespołu Śpiewu Cerkiewnego „Patres”. To laureat XXXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2018”. Jako pierwszy od lat zespół z Polski stanął na podium kategorii chórów profesjonalnych tej wielce prestiżowej imprezy kulturalnej. Działalność grupy Partes została przez media okrzyknięta „poznańskim fenomenem”.

Kolejne wieczory także obfitować będą we wrażenia muzyczne. Szczegółowy program TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL