Nowy numer 33/2019 Archiwum

Propozycja dla mężczyzn - Obóz Optimum na Pojezierzu Drawskim

Trzydniowe spotkanie dla mężczyzn odbywać się będzie od 19 do 22 września w Folwarku na półwyspie Uraz. Trwają zapisy. Połowa z 70 miejsc jest już zajęta.

Obóz Optimum to trzydniowa wyprawa dla tych, którzy chcą odkryć męską duszę. Prócz religijnych elementów – modlitw, sakramentów, rozmów – uczestnicy poświęcą niemało czasu na męskie bycie w grupie, sport, rekreację na łonie przyrody. Siłą spotkania jest mocne męskie dzielenie się doświadczeniem życiowym, religijnym. Jednak nie są to rekolekcje i na tym spotkaniu dobrze poczują się również osoby luźno związane z Kościołem czy przeżywające kryzys wiary.

– Aby zrozumieć, kim jest, mężczyzna musi podjąć podróż – przekonują organizatorzy, mężczyźni związani z katolicką Wspólnotą Emmanuel. – I na taką właśnie podróż zapraszamy 70 mężczyzn, którzy chcą przyjrzeć się sobie, a może dzięki temu rozpocząć lepsze życie, w prawdzie o sobie.

To druga odsłona Obozu Optimum w Polsce. Tym razem miejscem spotkania jest Folwark na półwyspie Uraz na Pojezierzu Drawskim – w pięknym terenie otoczonym jeziorem, w bliskości dzikiej przyrody.

– W 2018 r. wspólnie z trzema znajomymi wyjechaliśmy na taki obóz do Francji. Spotkaliśmy tam mężczyzn, którzy tak jak my zastanawiali się, jaki powinien być współczesny mężczyzna – mówi Arkadiusz Gemra.

Jak dodaje, panów zintegrowało to, że mieli konkretną robotę do wykonania. Były gry zespołowe, sport, poważne rozmowy, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. – W ciągu tych trzech dni zbudowaliśmy  niezwykłą wspólnotę mężczyzn. To wszystko prowadziło do odnalezienia prawdy o sobie – mówi A. Gemra. – Uczestnicy obozu podkreślali, jak ważne było dla nich przebywanie z innymi mężczyznami, i to w różnym wieku, żyjących w różnych stanach życia.

Zapisy na Obóz Optimum dostępne są TUTAJ. Więcej informacji udziela Artur Pasisz (tel. 501 073 151)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL