Nowy numer 46/2019 Archiwum

Zapisy na Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu

W tym roku spotkanie w duchu Taizé kolejny raz odbędzie się w Polsce. Już można się zapisywać.

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej działają w tej chwili dwa punkty przygotowań i zapisów: w Koszalinie i w Pile.

Za wyjazd w Koszalinie odpowiada ks. Tomasz Wołoszynowski (katedra), tel. 502 671 551.

W Pile grupę organizuje ks. Andrzej Pawłowski (duszpasterz akademicki, parafia pw. MB Wspomożenia Wiernych), tel. 602 385 362

- Zachęcam, żeby organizować kolejne punkty przygotowań. Spotkanie odbywa się w tym roku w Polsce, co sprawia, że jest ono bardziej dostępne dla młodych ludzi także z naszej diecezji - mówi ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się we Wrocławiu już po raz trzeci (poprzednie miały miejsce w latach 1989 i 1995), a w Polsce - po raz piąty. Młodych z całej Europy gościły także Warszawa (1999) i Poznań (2009).

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Wspólnoty w Taizé: "Coroczne europejskie spotkania są częścią tzw. »Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię«, organizowanej od ponad 40 lat. Młodzi ludzie, którzy uczestniczą w spotkaniach łączą się, by wspólnie się modlić, włączyć się podczas tych kilku dni w życie lokalnego Kościoła i dążyć do pogłębienia takich kwestii jak porozumienie pomiędzy narodami, pokój, zrozumienie wiary i zaangażowanie społeczne. Jednym z celów jest stworzenie młodym ludziom możliwości na przeżywanie obecności w Kościele jako miejscu przyjaźni i komunii".

Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu będzie trwało od soboty 28 grudnia 2019 do środy 1 stycznia 2020.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama