Nowy numer 03/2020 Archiwum

Ferie z Oazą. Propozycja dla dzieci z okolic Koszalina

Koszalińska parafia franciszkańska zaprasza dzieci na Ferie z Oazą. Odbędą się one w pierwszym tygodniu ferii zimowych.

Propozycją koszalińskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego są od lat zimowe Ferie z Oazą. W tym roku odbędą się one od 10 do 14 lutego w domu parafialnym przy kościele. Będzie to czas rekolekcji w formie półkolonii skierowany głównie do dzieci z klas 1–6 szkoły podstawowej. Spotkania będą się odbywały od godz. 8 do 16.30. W programie: Eucharystia, modlitwa, obiad, wyjścia na kręgle, do sali zabaw, parku trampolin, lasermanii i na lodowisko.

Jak zachęca Michał Koźma odpowiedzialny za Oazę Dzieci Bożych w parafii, ferie są dobrą okazją do zainteresowania maluchów tą formą duszpasterstwa. – W 2014 roku rozpoczynaliśmy Oazę Dzieci Bożych w parafii od 11 dzieci, i to głównie od młodszego rodzeństwa starszych oazowiczów. Maluchy skutecznie powtarzały, że chcą chodzić na oazę, ale nie taką dla młodzieży, lecz dziecięcą – mówi M. Koźma. – Dzisiaj w cotygodniowych spotkaniach uczestniczy 25–30 osób, z naszej, ale też z innych parafii Koszalina i okolic. Te liczby pokazują, jak potrzebne i oczekiwane przez dzieci jest to oazowe dzieło.

Ponadto w ciągu roku dzieci korzystają tu nie tylko z formacji chrześcijańskiej, ale uczestniczą w rekolekcjach wyjazdowych, wycieczkach turystycznych i wielu atrakcjach.
Zapisy na Ferie z Oazą przyjmowane są podczas niedzielnych spotkań Oazy Dzieci Bożych, które odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10 w salce katechetycznej nr 4 w domu parafialnym. Z organizatorami można się kontaktować także poprzez stronę na Facebooku pn. Oaza Dzieci Bożych w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama