Nowy numer 09/2020 Archiwum

Zrobić coś dla swojego małżeństwa. Rekolekcje "Miłość i Prawda" w Skrzatuszu

Niecodzienna okazja na wyciągnięcie ręki. Prowadzone na całym świecie rekolekcje małżeńskie odbędą się także w Skrzatuszu.

Rekolekcje dla małżeństw sakramentalnych "Miłość i Prawda" to cykl trzech spotkań weekendowych adresowanych zarówno do małżeństw z dłuższym, jak i bardzo krótkim stażem.

Młode małżeństwa dowiadują się, o co warto się starać, a czego unikać, by ich małżeństwo było szczęśliwe i trwałe. Małżeństwa ze średnim i długim stażem mają okazję przyjrzeć się swojej wzajemnej relacji i otrzymać pomoc w odkryciu na nowo piękna małżeńskiej miłości i jedności.

Rekolekcje MiP są dla małżeństw, które przeżywają różnego rodzaju trudności, jak i dla tych, które nie mają większych problemów, ale pragną odnowienia swoich relacji małżeńskich.

Marta i Radek
Joanna D

Organizatorem rekolekcji jest katolicka Wspólnota Emmanuel powstała we Francji, działająca na całym świecie, także w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W ramach rekolekcji odbywają się trzy weekendowe spotkania tworzące jedną całość (w odstępie ok. jednego miesiąca).

W Skrzatuszu odbędą się one w dniach: 21-22 marca, 25-26 kwietnia, 6-7 czerwca.

Konferencje opracowane są na podstawie doświadczeń wielu małżeństw, z pomocą wiedzy specjalistów zarówno świeckich jak i duchownych. Głoszone są przez przygotowane do tego pary małżeńskie ze Wspólnoty Emmanuel i zawierają konkretne przykłady i wskazówki.

Grupy dzielenia, prowadzone są przez małżeństwa ze Wspólnoty, osobno dla mężczyzn i kobiet. Stwarzają one możliwość podzielenia się swoimi refleksjami, doświadczeniami, decyzjami konkretnych zmian w swoim postępowaniu, oraz zachęcają do wzajemnej pomocy modlitewnej. Dają też szansę spojrzenia z dystansem i z nadzieją na własne problemy.

Czas przeznaczony wyłącznie dla małżeństwa daje możliwość spotkania ze współmałżonkiem sam na sam w taki sposób, aby był to czas przyjemny.

Czas wspólnie spędzany podczas posiłków, przerwy na kawę/herbatę czy na spotkaniu wieczornym (tzw. pogodny wieczór) daje możliwość spotkania i poznania innych małżeństw, które pragną oprzeć swoje życie małżeńskie i rodzinne o wartości chrześcijańskie. Może to też być czas wspólnej zabawy.

Na rekolekcjach zawsze obecny jest kapłan, który sprawuje Eucharystię, głosi homilie, służy spowiedzią świętą lub rozmową.

Organizatorzy zapewniają też specjalny program dla dzieci, aby rodzice mogli skupić się na dobrym przeżyciu rekolekcji.

Magda i Marek
Joanna D
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama