Nowy numer 08/2020 Archiwum

W walentynki o seksualności. W Słupsku trwa projekt "Rozruszaj swoje małżeństwo"

Podczas comiesięcznych spotkań małżonkowie dowiadują się, w jakim języku wyrażać miłość współmałżonkowi, jak mu przebaczać. W walentynki usłyszą, jak wyrażać potrzebę bliskości seksualnej.

W listopadzie w Domu Świętej Rodziny przy Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca  NMP w Słupsku rozpoczął się cykl spotkań dla małżonków pn. „Rozruszaj swoje małżeństwo”. Konferencje – których organizatorami są Wspólnota Domowego Kościoła i Poradnictwo Rodzinne – głoszą psychiatra i psychoterapeutka Joanna Kasperek, doradcy życia rodzinnego Violetta i Mirosław Latkowscy oraz ks. Michał Wiśniewski.

Projekt „Rozruszaj swoje małżeństwo” skierowany jest do wszystkich małżonków bez względu na staż małżeński. – Mówimy o miłości i przebaczeniu, seksualności w małżeństwie, różnicach pomiędzy kobietami a mężczyznami i o tym, jak się dogadać. Jednym słowem o wszystkim co nas dzieli i łączy – wyjaśnia Violetta Latkowska. – Zapraszamy małżonków do remanentu małżeńskiego i poznawania języków miłości, do komunikacji z miłością. Chcemy pomóc im przyjrzeć się np. temu, czy postępowanie jednego współmałżonka może być przyczyną grzechu tego drugiego.

Jak dodaje doradczyni rodzinna, współczesne małżeństwo jest zagrożone, podobnie jak dzieci, młodzież czy rodzina. Stąd inicjatywa, by w niektóre piątkowe wieczory zebrać małżonków razem i podzielić się z nimi dobrymi doświadczeniami.

– Bywa, że pomimo wielu lat pożycia małżonkowie prawie się nie znają. Zabieganie o stronę materialną, brak czasu, godziny przed telewizorem i komputerem niszczą więzi między mężem i żoną. Kobieta i mężczyzna przestają chodzić na randki, gdy tylko wezmą ślub i pojawią się ich dzieci. To się przekłada na życie całej rodziny – przekonuje Violetta Latkowska.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w walentynkowy wieczór – organizatorzy zapraszają małżonków na konferencję o małżeńskiej seksualności.


Harmonogram spotkań:

14 lutego – "O seksualności małżeńskiej" (cz. 1) – psychiatra i psychoterapeutka Joanna Kasperek

13 marca – "Czy my się znamy ? Kilka słów o różnicach" – doradcy życia rodzinnego Violetta i Mirosław Latkowscy

17 kwietnia  – "O seksualności małżeńskiej" (cz. 2) – psychiatra i psychoterapeutka Joanna Kasperek

18 maja – "Rozmowy o kobietach. Tylko dla mężczyzn" – Joanna Kasperek, Violetta i Mirosław Latkowscy, ks. Michał Wiśniewski

12 czerwca – "Rozmowy o mężczyznach. Tylko dla kobiet" – Mirosław Latkowski, ks. Michał Wiśniewski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama