GN 14/2020 Archiwum

40 Dni dla Życia. W Pile rusza akcja modlitewna

Ten modlitewny maraton za dzieci zagrożone aborcją potrwa 960 godzin.

Można pójść do kościoła na godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu, można też modlić się w domu lub samochodzie. Może to być Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia, litania, rozważanie słowa Bożego – ważne, żeby przez zadeklarowaną wcześniej godzinę wołać w intencji ochrony życia.

- To odpowiedź na impuls do działania, który dała nam Abby Johnson swoim świadectwem – wyjaśnia s. Maria Bihun z pilskiej parafii św. Jana Bosko, w której niedawno gościła amerykańska prolajferka.

– Będziemy wołać w dwóch intencjach: o ochronę każdego poczętego człowieka oraz o pokój na świecie – dodaje pilska salezjanka, inicjatorka przedsięwzięcia.

Modlitewny szturm do nieba rozpocznie się w Środę Popielcową. Przez 40 dni, całą dobę, trwać będzie do Niedzieli Palmowej. Organizatorzy przedsięwzięcia chcieliby, żeby każda z 960 godzin została zagospodarowana przez jedną osobę.

40 Dni dla Życia. W Pile rusza akcja modlitewna   40 Dni dla Życia

- Nie mam wątpliwości, że to zmasowane wołanie, intensywny czas modlitewny może realnie zmienić świat i nasze otoczenie. Nie chodzi wyłącznie o to, by modlitwą ochronić to życie, które jest teraz zagrożone aborcją, ale również o zmianę mentalności, zmianę myślenia o poczętym życiu, które jest darem. Jedna z ocalonych z aborcji, dając świadectwo mówi: możecie zabić wszystkie chore dzieci, ale pamiętajcie, że są rzeczy i sprawy, których można się nauczyć tylko od nich, a więc zabijając te dzieci, zabijacie samych siebie – tłumaczy s. Maria Bihun.

40 Dni dla Życia to inicjatywa przeniesiona ze środowisk pro-life w Stanach Zjednoczonych. Jej pilską odsłonę zaproponowała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Pile wraz z nauczycielami i rówieśnikami z innych szkół.

Swój akces w wydarzeniu można zgłaszać internetowo. Na stronie salezjańskiej szkoły w zakładce 40 Dni dla Życia znajduje się kalendarz pokazujący wolne dni i godziny, które można wybrać. Wybrany czas na modlitwę należy przesłać na adres 40dnidlazyciapila@gmail.com lub zgłosić telefonicznie pod numerem 695 433 919. Szczegółowe informacje są również dostępne na Facebookowym profilu akcji 40 Dni dla Życia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama