GN 14/2020 Archiwum

W marcu i kwietniu odbędą się kolejne pogrzeby dzieci utraconych

Podczas pogrzebów pochowane zostaną prochy dzieci zmarłych w wyniku poronienia bądź martwego urodzenia. Odbędą się one w Koszalinie, Słupsku, Szczecinku, Pile i Wałczu.

Zbiorowe pogrzeby dzieci utraconych zaplanowano w naszym regionie na 21 i 25 marca oraz 4 kwietnia.

W Koszalinie Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka w sobotę 21 marca o godz. 10 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (koło katedry), a uroczystości pogrzebowe na cmentarzu komunalnym rozpoczną się o godz. 11.30 w kaplicy. Pochowane zostaną prochy 81 dzieci. Pochówki dzieci utraconych w Koszalinie odbywają się dwa razy do roku, od kwietnia 2011 roku. Będzie to już 19. pogrzeb dzieci utraconych, pozostawionych w koszalińskim szpitalu. Procedury pochówku udało się opracować dzięki kampanii społecznej "Nasze na zawsze". Pochowano do tej pory prochy 3409 dzieci.

11. pogrzeb dzieci utraconych nie odbędzie się 21 marca w Pile. Został przeniesiony na październik. Data będzie podana w odpowiednim czasie.

Również w Słupsku odbędzie się kolejny zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka sprawowana będzie 21 marca o godz. 11 w kościele Mariackim, a po Eucharystii ok. godz. 12.15 odbędą się dalsze uroczystości pogrzebowe na nowym cmentarzu przy grobowcu Dzieci Utraconych. W Słupsku do tej pory odbyło się 10 pochówków, podczas których w sumie pogrzebano 565 dzieci. Podczas najbliższego pogrzebu pochowanych zostanie 59.

Czwarty zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się w Wałczu 25 marca (środa), w obchodzony w Kościele Dzień Świętości Życia. Pochowane zostaną prochy 25 dzieci. Pogrzeb odbywa się na koszt gminy na mocy uchwały Rady Miasta z 22 lutego 2018 roku. Będzie miał charakter ekumeniczny. Obecnie w grobowcu znajdują się prochy 146 dzieci.

W Szczecinku 10. pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się 25 kwietnia. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka sprawowana będzie o godz. 12 w kościele pw. NNMP. Następnie o godz. 13 - uroczystości pogrzebowe na cmentarzu komunalnym. Pochówek ma charakter ekumeniczny. W grobowcu pochowano już prochy 140 dzieci. Rocznie w szpitalu w Szczecinku dochodzi do ok. 150 poronień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama