Nowy numer 27/2020 Archiwum

XI Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę - na dwóch kółkach i online

Pod hasłem "Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali" wyruszą na Jasną Górę pielgrzymi na rowerach. Papieskie wezwanie powiozą reprezentanci, inni będą im towarzyszyć online.

Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się od 4 do 11 lipca. Wydarzenie upamiętni setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i zgromadzi uczestników wokół papieskiego wezwania z jego II pielgrzymki do ojczyzny: "Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali".

Ze względu na pandemię koronawirusa (w tym brak noclegów w szkołach, trudności logistyczne oraz wymogi sanitarne) tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w okrojonym składzie. 11 cyklistów będzie reprezentowało liczącą zazwyczaj ok. 200 osób grupę.
Do pielgrzymowania zaproszeni są jednak wszyscy chętni. Peleton cyklistów będzie bowiem można śledzić i łączyć się z grupą duchowo za pośrednictwem transmisji internetowych. Celebrację Mszy św., konferencję, modlitwy, relacje z pielgrzymkowej trasy będą dostępne na fanpage'u rowerowa.info.

– Zależy nam, by wszyscy pielgrzymi, i ci na rowerach, i ci duchowi, doświadczyli jedności w pielgrzymowaniu. Mam nadzieję, że transmisje pomogą przeżyć zdalnie to wydarzenie – mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor pielgrzymki.

Wszyscy pielgrzymi są ponadto zachęceni do podjęcia wysiłku fizycznego. Ci duchowi – do pokonania każdego dnia pielgrzymki jednego etapu drogi, wynoszącego 15 kilometrów. – Proponujemy, by każdy pokonał taki dystans, najlepiej udając się do jakiejś kapliczki, przydrożnego krzyża lub kościoła, a także odmówił Różaniec – proponuje ks. Roda. 

Zapisy do duchowego pielgrzymowania przyjmowane są pocztą elektroniczną pod adresem pielgrzymkarowerowa@op.pl. Tu także można słać intencje, które pielgrzymi na rowerach powiozą do tronu Jasnogórskiej Królowej. Można też zamówić zestaw pielgrzymkowy 2020.

Więcej informacji na www.rowerowa.info.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama