GN 38/2020 Archiwum

19 września odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu

Doroczne spotkanie młodzieży z całej diecezji odbędzie się pod hasłem: "Eucharystia autostradą do nieba".

Diecezjalne Spotkanie Młodych odbędzie się 19 września w Skrzatuszu pod otwartym namiotem ustawionym na błoniach opodal sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem: "Eucharystia autostradą do nieba" i będzie mu towarzyszyć sylwetka sł. Bożego Carla Acutisa, młodego Włocha, od dzieciństwa rozkochanego we Mszy św. Zafascynowany informatyką stworzył szereg stron internetowych o świętych i cudach eucharystycznych. Zmarł na białaczkę, mając zaledwie 15 lat. Beatyfikacja tego sługi Bożego odbędzie się 10 października w Asyżu.

Tegoroczne Diecezjalne Spotkanie Młodych odbędzie się w skróconej formie, z zachowaniem środków bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią koronawirusa (krzesła ustawione z zachowaniem dystansu 1,5 m, ograniczona liczba uczestników, wymóg używania maseczek w autokarze i namiocie, dezynfekcja rąk przed wejściem do namiotu, wypełniony przed pielgrzymką formularz dot. SARS-CoV-2).

Program Diecezjalnego Spotkania Młodych: 

16.00 - wniesienie Piety, powitanie przez bp. Edwarda Dajczaka,
16.15 - koncert ewangelizacyjny - Diakonia Muzyczna "Tyle dobrego",
16.45 - konferencja Antonii Acutis, mamy sługi Bożego Carla Acutisa (miała być obecna osobiście, ale ze względu na pandemię nie będzie mogła przyjechać; konferencja zostanie nagrana i odtworzona lub odbędzie się łączenie na żywo),
17.30 - modlitwa do Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei z intencjami młodych,
18.00 - uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Dajczaka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama