Nowy numer 20/2022 Archiwum

Rusza kolejna edycja "Kazań na Górze"

Jest to propozycja katechez dla dorosłych, które odbywają się raz w miesiącu przy sanktuarium na Górze Chełmskiej. Tegoroczny cykl odbędzie się pod hasłem: "7 spotkań z Jezusem".

Zainicjowana przez siostry szensztackie propozycja duszpasterska jest odpowiedzią na potrzebę pogłębiania wiary przez ludzi głęboko związanych z Kościołem, ale także dla tych, którzy określają siebie jako poszukujących, czy też stojących nieco z boku życia Kościoła.

Tematyka spotkań dotyczy różnych problemów z zakresu wiedzy religijnej, duchowości, teologii, nauki społecznej Kościoła.

W tym roku tematy wynikać będą z opisanych w Ewangelii siedmiu spotkań Jezusa z różnymi osobami.

Rusza kolejna edycja "Kazań na Górze"   Plakat promujący "Kazania na Górze". Fundacja "Przymierze"

Podczas pierwszego "Kazania na Górze", które odbędzie się w niedzielę 25 kwietnia, w nawiązaniu do sceny spotkanie Jezusa z apostołem Tomaszem, zostanie poruszony temat trudności w wierze.

Spotkania odbywają się na Górze Chełmskiej w każdą ostatnią niedzielę miesiąca od kwietnia do października. Rozpoczynają się o godz. 15.00 od wspólnej modlitwy. Sama konferencja rozpoczyna się o godz. 15.30.

Ze względu na pandemię katechezy mają formę hybrydową. Można w nich uczestniczyć na miejscu - z zachowaniem obostrzeń sanitarnych, lub śledząc transmisję realizowaną przez "Dobre Media" i dostępną na stronie telewizji, a także w serwisach Fundacji "Przymierze".

Transmisja rozpoczyna się o godz. 15.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama