Nowy numer 38/2021 Archiwum

Symbole ŚDM peregrynują po Polsce. Do Koszalina dotrą 31 sierpnia

Od 21 sierpnia symbole ŚDM pielgrzymują przez polskie diecezje. To piąta wizyta symboli w Polsce i pierwsza od czasu ŚDM Kraków 2016. Peregrynacja potrwa do 1 września.

Pięć lat po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie symbole ŚDM – Krzyż Roku Świętego i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani podarowane młodzieży przez św. Jana Pawła II będą znów obecne w naszej ojczyźnie. 

31 sierpnia 2021 r. (wtorek) symbole zatrzymają się w Koszalinie, w Domu Miłosierdzia Bożego na ul. Monte Cassino 7. Przywitamy je o godz. 15, odmawiając wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, uwielbiając Boga śpiewem i polecając serca młodych diecezjan. Modlitwa przy Krzyżu i ikonie potrwa do godz. 16. Następnie symbole ŚDM zostaną przewiezione na Westerplatte.

– Serdecznie zapraszamy młodzież, księży, siostry zakonne, katechetów i wszystkich wiernych, szczególnie z Koszalina i okolic, do udziału w tym wydarzeniu – zachęca ks. ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. – Zapraszamy również tych wszystkich, którzy w poprzednich latach uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży.

W wydarzeniu będzie można uczestniczyć zdalnie dzięki transmisji prowadzonej przez telewizję internetową Dobre Media.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama