Nowy Numer 41/2021 Archiwum

I Sławieński Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Od 10 do 17 października w Sławnie odbędą się wydarzenia kulturalne i religijne pod hasłem "Nie lękajcie się". To pierwszy w historii Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w tym mieście.

Organizatorami I Sławieńskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej są Rycerze Kolumba, działający przy parafii Wniebowzięcia NMP w Sławnie i Sławieński Dom Kultury. Wydarzenie współorganizują: Wydział Spraw Społecznych i Edukacji UM Sławno, Zespół Tańca Finezja, OSiR Sławno, Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie, SP nr 2, SP nr 3, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP.

Patronat honorowy sprawuje bp Edward Dajczak. Patronat medialny – "Gość Niedzielny". Po każdej Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny.

Program:

10 października (niedziela)

12.00 – kościół pw. Wniebowzięcia NMP – Msza św.

19.00 – kościół Wniebowzięcia NMP – Koncert papieski. Koncert przygotowany przez Jerzego Śmiechowskiego z udziałem chóru parafialnego oraz zaproszonych gości:

Maciej Naczk – baryton, śpiewak operowy, absolwent Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu i Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Daria Korowajczyk – urodzona w Sławnie wokalistka, trenerka wokalna, pedagog muzyczny, absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie, uczestniczka programu "Szansa na sukces". Anna Głogowska – stypendystka Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", Karolina Laskowska - uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Sławnie, laureatka konkursów muzycznych w Polsce i za granicą.

11 października (poniedziałek)

19.00 – wykład ks. dr. Adama Falewicza, absolwenta KUL, terapeuty, wykładowcy psychologii na US - "Jak sobie radzić z lękiem i stresem?" (kościół Wniebowzięcia NMP).

12 października (wtorek)

19.00 – SDK – spotkanie z reżyserem Dariuszem Walusiakiem i projekcja filmu pt. "Teraz i w godzinę śmierci" - film traktuje o mocy modlitwy różańcowej.

13 października (środa)

11.50 – SDK – Koncert Tau – Piotr Kowalczyk, raper, wokalista, beatboxer i producent muzyczny

13.00 – SDK – Koncert Tau

20.00 – kościół pw. Wniebowzięcia NMP – Nabożeństwo fatimskie.

14 października (czwartek)

19.00 – SDK – projekcja filmu "October baby" – opartego na faktach, traktującego o ukrytym sensie ludzkiego życia.

15 października (piątek)

19.00 – kościół pw. Wniebowzięcia NMP - koncert Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej pod batutą Macieja Poprawskiego.

16 października (sobota)

11.00 – SDK – Uroczyste zakończenie I Sławieńskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Rozstrzygniecie konkursu plastycznego "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka" - "Nie lękajcie się" i wręczenie nagród. Występ taneczny zespołu Finezja.

17 października (niedziela)

12.00 – kościół pw. Wniebowzięcia NMP – Msza św.

13.00 – koncert "Ze św. Józefem przez wieki". Wystąpią aktorzy Teatru Grot z Warszawy, m.in. Kinga i Arkadiusz Głogowscy, którzy z powodu trwającego Roku św. Józefa, przygotowali spektakl zawierający pieśni poświęcone cudownemu opiekunowi Świętej Rodziny od czasów dawnych, aż po współczesne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama