Nowy numer 47/2021 Archiwum

Warsztaty "Pokochać siebie"

W październiku ruszyły warsztaty psychologiczne w parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie.

Wieczorne spotkania pt. „Pokochać siebie" podpowiadają, jak prawidłowo obdarzać miłością innych ludzi. Cykl obejmuje osiem cotygodniowych spotkań i skierowany jest do wszystkich zainteresowanych, ze wskazaniem na osoby, które w pandemii odstawiły własne potrzeby na boczny tor ze względu na potrzeby bliźnich.

– Pomimo tego, że w Piśmie Świętym, na różnych konferencjach czy podczas kazań tak wiele mówi się o miłości, wielu z nas ma poważny problem, jak zrealizować w praktyce drugie przykazanie miłości: „Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego” – zauważa prowadząca warsztaty psycholog dr Urszula Sokal. – Problem ten wynika głównie z faktu, że nie potrafimy właściwie kochać siebie, aby później móc innych prawidłowo obdarowywać miłością, a także przyjmować miłość od nich.

Pani psycholog zauważa, że długi czas pandemii i przymusowego zamknięcia w domach nie sprawił, że w większym stopniu zainteresowaliśmy się sami sobą, że zaczęliśmy inwestować we własny rozwój, bardziej dbać o siebie. – Jest wielką sztuką, a nie egoizmem, pokochać samego siebie. Pokochać takim, jakim jestem, z całym dobytkiem moich zalet i wad, w pełni świadomie, celebrując tę miłość – podkreśla, zachęcając do udziału w projekcie.

Spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinie 18.45 w sali św. Wojciecha (wejście od parkingu).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama