Nowy numer 47/2021 Archiwum

Dobrze wejść w Adwent

Najbliższa niedziela rozpoczyna Adwent. W niektórych parafiach w diecezji odbędą się spotkania modlitewne, czuwania, które mają pomóc w dobrym rozpoczęciu tego ważnego okresu liturgicznego.

W najważniejszej świątyni w diecezji, czyli w koszalińskiej katedrze w sobotę 27 listopada o 17.15 rozpoczną się I Nieszpory I Niedzieli Adwentu wraz z obrzędem lucernarium, czyli błogosławieństwa światła.

Tego samego dnia o 20.00 również Nieszporami z lucernarium rozpocznie się w koszalińskim kościele pw. św. Wojciecha czuwanie adwentowe pod hasłem "Czekając na Światło", które organizuje Wspólnota Emmanuel. W programie czuwania, oprócz nieszporów, przewidziano konferencję, adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz modlitwę uwielbienia z towarzyszeniem zespołu muzycznego wspólnoty.

I Nieszpory z obrzędem lucernarium odbędą się także w parafii Mariackiej w Szczecinku. Nabożeństwo rozpocznie się 27 listopada o 19.30.

Na I Nieszpory I Niedzieli Adwentu zaprasza także parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku. Modlitwa rozpocznie się 27 listopada o 17.00

Nietypową formę wejścia w Adwent proponuje słupskie Sanktuarium św. Józefa. W sobotę, 27 listopada odbędzie się tam II Męska Wyprawa od Józefa do Maryi. Jest to adwentowy dzień skupienia w drodze dla mężczyzn. Rozpoczęcie w sanktuarium o 7.00 i wymarsz w kierunku Duninowa.

Z kolei w niedzielę 28 listopada czuwanie adwentowe odbędzie się w kościele pw. św. Kazimierza w Koszalinie. Będzie to wieczór modlitwy wstawienniczej. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o 18.30. Modlitwę poprowadzi Katolicka Szkoła Uwielbienia oraz Zespół D.N.A.

Adwentowe czuwanie modlitewne odbędzie się w niedzielę 28 listopada także w parafii pw. św. Jana Kantego w Słupsku. Rozpocznie się ono po Mszy św. o 18.00.

To tylko niektóre z propozycji. Jeśli wiesz o jakiejś innej, daj nam znać na adres koszalin@gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama