Nowy numer 20/2022 Archiwum

Ministranci z całej Polski przyjadą do Kołobrzegu

Przyjadą, żeby pograć w piłkę nożną. Tym razem nad Bałtykiem odbędą się Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza.

W tym roku diecezja koszalińsko-kołobrzeska będzie gospodarzem 17. edycji Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej o Puchar KnC. Odbędą się one w dniach 27-28 czerwca w Kołobrzegu.

W Mistrzostwach może wziąć udział nawet do 141 drużyn z całego kraju, w trzech kategoriach wiekowych: ministrant - roczniki 2010-2014, lektor młodszy - roczniki 2006-2009, lektor starszy - roczniki 2001-2005.

Każdy mecz składać się będzie z 2 połów, z których każda trwać będzie od 7 do 10 minut, w zależności od liczby zgłoszonych drużyn. Dopuszcza się jednak, aby mecze fazy finałowej były dłuższe. Wszystkie mecze mają być sędziowane są przez profesjonalnych sędziów Okręgowego Związku Piłki Nożnej. 

Mistrzostwa będą odbywały się jednocześnie w 14 lokalizacjach na terenie miasta Kołobrzeg oraz gmin: Kołobrzeg (w miejscowościach Budzistowo, Grzybowo i Dźwirzyno) i Ustronie Morskie (w samym Ustroniu Morskim).

W Kołobrzegu szykuje się więc wielkie ministranckie sportowe święto. Redakcja "Gościa Niedzielnego" objęła to wydarzenie patronatem medialnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama