Nowy numer 26/2022 Archiwum

50 rowerów i więcej

8 dni niezwykłej przygody ducha wiary, 670 kilometrów wspólnej pielgrzymki, świętowania i modlitwy, 50 rowerów i więcej na 50-lecie diecezji.

Miłośnicy dwóch kółek zapraszają na pielgrzymkę pn. "50 rowerów i więcej", która odbędzie się 8-15 sierpnia i objedzie granice naszej diecezji. Będzie to forma przeżycia jubileuszu 50-lecia diecezji w duchu jubileuszów biblijnych – ożywienia wiary, wzmożenia modlitwy i miłości do drugiego człowieka, do czego zaprasza nas biskup diecezjalny.

– Te słowa, które bp Edward Dajczak skierował do wiernych w formie listu na obchody 50-lecia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, są tym ważniejsze, że żyjemy dziś w świecie kryzysu wiary i braku miłości bliźniego – powiedział ks. Tomasz Roda, kierownik diecezjalnej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. – Jako coroczni organizatorzy pielgrzymek rowerowych pamiętamy naszą dziękczynną drogę do katedry św. Piotra w Rzymie w roku 2012, w którą wyruszyło 40 pątników. Tym razem chcemy zaprosić większą grupę – 50 rowerzystów i więcej – którzy w duchu dziękczynienia za 50-lecie Kościoła koszalińsko-kołobrzeskiego zmierzą się z rowerowym wyzwaniem, objeżdżając granice diecezji po pięknych szlakach Pomorza.

Licząca 670 km trasa pielgrzymki obejmuje najpiękniejsze miejsca diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Cykliści pokonają ją w 8 dni.

Zapisy i więcej informacji na stronie www.50rowerowiwiecej.info.

Trasa pielgrzymki:

Dzień 1 (103 km) – Koszalin (Katedra) – Kołobrzeg (Budzistowo) – Domacyno – Świdwin

Dzień 2 (91 km) – Świdwin – Drawsko Pomorskie – Kalisz Pomorski – Tuczno

Dzień 3 (106 km) – Tuczno – Krzyż WLKP – Trzcianka – Piła

Dzień 4 (99 km) – Piła – SKRZATUSZ – Wrzosy – Okonek – Lędyczek

Dzień 5 (88 km) – Lędyczek – Koczała – Polanów (Góra Polanowska)

Dzień 6 (90 km) – Polanów – Warcino – Swołowo – Słupsk – Ustka

Dzień 7 (83 km) – Ustka – Darłowo – Sianów

Dzień 8 (10 km) – Sianów – Koszalin, Góra Chełmska (uroczystość Wniebowzięcia NMP, Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama