Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Warsztaty psychologiczne w Koszalinie

Parafia św. Wojciecha zaprasza chętnych na warsztaty na temat komunikacji międzyludzkiej.

Warsztaty psychologiczne rozwijające i doskonalące umiejętności komunikacyjne rozpoczną się 6 marca około 18.45 (po Mszy św. o godz. 18) w salce w domu parafialnym (wejście od strony parkingu). Cykl obejmuje osiem spotkań, które zakończą się w maju. Poprowadzi go dr Urszula Sokal – psycholog, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie w zakresie psychologii i komunikacji.

– Ograniczenia w kontakcie z innymi osobami oraz przymus pracy za pomocą urządzeń technicznych sprawiły, że wielu ludzi ma obecnie problem w bezpośrednich relacjach. Część osób nie wie, jak nawiązywać znajomość z innymi, część nie potrafi utrzymać relacji na poziomie, który ich satysfakcjonuje – zapowiada treść spotkań U. Sokal.

Jak dodaje psycholog, spotkania mają zapobiec niekorzystnym stanom lub poprawić już istniejącą sytuację interpersonalną.

– Niskie umiejętności komunikacyjne są także poważnym utrudnieniem przy rozwiązywaniu problemów, jakie pojawiają się w naszym codziennym życiu. Coraz częściej orientujemy się, że nie potrafimy rozmawiać z małżonkiem, dziećmi, z szefem w pracy, zmniejszyło się grono naszych znajomych. Nieprawidłowa komunikacja oddziałuje także na naszą psychikę, prowadząc często do stanu depresji, załamania czy poczucia bezradności. Zawęża też nasze relacje z innymi osobami – stwierdza prowadząca warsztaty i zaprasza na nie już w najbliższy poniedziałek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy