Nowy numer 39/2023 Archiwum

DSM rusza z letnimi inicjatywami

Spotkania dla młodych mam z położną, trening rodzicielskich umiejętności wychowawczych, warsztaty z doradztwa zawodowego - to propozycje Domu Samotnej Matki dla koszalinian.

W koszalińskim Domu Samotnej Matki ruszyły warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze inspirowane programem "Szkoły dla Rodziców" według Adele Faber i Elaine Mazlish.

Tematem pierwszego spotkania dla rodziców, które odbyło się 28 czerwca, było rozpoznawanie i oswajanie emocji, komunikowanie się z dziećmi i szukanie dobrych metod wychowawczych. Cykl będzie kontynuowany do końca roku przez kolejnych siedem spotkań zaplanowanych na: 18 lipca, 22 sierpnia, 5 i 26 września, 24 października, 21 listopada i 12 grudnia.

Chętni mogą zapowiedzieć swój udział pod nr tel. 516 840 090. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a dzieci mają w tym czasie zapewnioną opiekę wolontariuszek.

11 lipca młode mamy zaproszone są na spotkanie z położną, która pomoże im zdobyć wiedzę niezbędną w pierwszych miesiącach życia dziecka oraz przed jego narodzinami.

Ponadto 3 lipca w DSM odbędą się warsztaty z doradztwa zawodowego, w ramach których będzie można nauczyć się stworzyć plan działania, pisać list motywacyjny i CV.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast