Koszalińsko-Kołobrzeski

Rozpoczęły się wielkie festiwale muzyczne w Koszalinie i w Słupsku

Choć w nazwie mają "organowe", przezentują muzykę różnych gatunków, graną na różnych instrumentach, często z towarzyszeniem chórów i orkiestr.

Słupski 41. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej oraz koszaliński 58. Międzynarodowy Festiwal Organowy ruszyły w pierwszym tygodniu lipca.

4 lipca odbył się koncert inauguracyjny w kościele Mariackim w Słupsku, a dzień później w koszalińskiej katedrze.

Philippine Vocal Ensamble z Manili - koncert w koszalińskiej katedrze. „Missa 2000” Ryana Cayabyaba.
ks. Wojciech Parfianowicz

 

Na obu wydarzeniach wystąpili artyści z Filipin i z Tajwanu. Utwór „Missa 2000” filipińskiego kompozytora Ryana Cayabyaba z towarzyszeniem orkiestr (słupskiej i koszalińskiej) wykonał chór Philippine Vocal Ensamble z Manili. Wcześniej za organami zasiadła tajwańska artystka Yu-Hsiao-Yi.

Na piątkowym koncercie w koszalińskiej katedrze obecny był bp Zbigniew Zieliński. Witając gości, powiedział: - Mam nadzieję, że festiwal będzie atrakcją dla przybywających nad polskie morze turystów oraz dla tutejszych mieszkańców. To zależy nie tylko od doskonałego wykonania repertuaru przez artystów, ale także od odbioru koncertów. Dlatego zarówno wykonawcom jak i słuchaczom życzę wspaniałego czasu, bogatego w dobre i trwałe przeżycia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..