Boskie klimaty

Justyna Tylman

publikacja 03.12.2012 01:34

W Słupsku zagościło brazylijskie słońce. Wszystko dzięki świeckim misjonarzom ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia

Świadectwem doświadczenia Boga dzieli się rekolekcjoniści z Brazylii Świadectwem doświadczenia Boga dzieli się rekolekcjoniści z Brazylii
Justyna Tylman/GN

W wyjątkowych rekolekcjach adwentowych mogli wziąć udział mieszkańcy Słupska. Celem weekendowych spotkań było pobudzenie, uśpionej w ludziach wiary. - Misjonarze poprzez świadectwo pokazują nam Boga. Pokazują wiarę nie teoretyczną, a praktyczną, którą zatracamy, bo świat proponuje nam konsumpcjonizm zamiast Bożego Miłosierdzia – mówi ks. Arkadiusz Korwin-Gronkowski, wikariusz ze Słupska.

Jedna z uczestniczek, Julia Sklenarska przyznaje, że wiara wymaga wytrwałości. - Bardzo często słyszę, że powinnam się ogarnąć, bo za często chodzę do kościoła - mówi. Rekolekcje są dla niej czasem umocnienia i ciekawym doświadczeniem, bo rekolekcjoniści pochodzą z Brazylii. - To buduje, że w Boga wierzą ludzie na całym świecie - dodaje.

Rekolekcje poprowadziła wspólnota ewangelizacyjna-Przymierze Miłosierdzia ze Szczecina założona przez oo. Antonello i Enrique, rekolekcjonistów biorących udział w obchodach 40-lecia naszej diecezji. – Chcieliśmy w Roku Wiary podkreślić, że Kościół jest powszechny, a najlepiej zrobią to młodzi ludzie, którzy Boga doświadczyli i chcą się tym z nami podzielić – wyjaśnia ks. Władysław Stec-Sala, proboszcz.

Tematem przewodnim rekolekcji adwentowych były słowa z Ewangelii wg św. Łukasza "Panie przymnóż nam wiary" (Łk 17, 5-10).