Do tańca i różańca

Justyna Tylman

publikacja 05.12.2012 12:12

To, że z Bogiem w małżeństwie żyje się łatwiej, potwierdzili uczestnicy niecodziennych rekolekcji w Ostrowcu

Taniec był jedną z form lepszego poznania się małżonków Taniec był jedną z form lepszego poznania się małżonków
Justyna Tylman/GN

Rekolekcje „Miłość i Prawda” to propozycja skierowana do małżeństw przez Wspólnotę Emmanuel. Na zaproszenie odpowiedziało prawie 10 par. Państwo Karczewscy, pokonali ponad 200 km, żeby uczestniczyć w spotkaniu odbywającym się w Ostrowcu koło Wałcza. – Staramy się, aby Bóg był zawsze obecny w naszym życiu – mówi pani Magda. – A poza tym chcieliśmy wspólnie spędzić czas i pomyśleliśmy o rekolekcjach – dodaje pan Robert.  

Rekolekcje w Ostrowcu zorganizowali Monika i Wodzisław Ziętek, którzy we Wspólnocie Emmanuel udzielają się od kilu lat. – Nasze małżeństwo przechodziło kryzys. Szukaliśmy dla siebie drogi i tak znaleźliśmy się na rekolekcjach „Miłość i Prawda”, które pozwoliły nam otworzyć się na Boga – wspomina pani Ziętek. Teraz chcą się podzielić swoimi doświadczeniami z innymi parami. – Każdy z nas otwiera się na Boga w innym momencie, ale najważniejsze, żeby zaprosić Go do naszej rodziny i codziennego życia – dodaje organizatorka.

Rekolekcje „Miłość i Prawda” to nie tylko adoracja i Msza św. to także czas tylko dla małżonków, pogodne wieczory czy grupa dzielenia, czyli możliwość podzielenia się swoimi refleksjami i doświadczeniami.